У КВУ вважають, що 5-відсотковий бар'єр подолають лише три політсили

3 жовтня 2011 в 07:56
Прохідний бар'єр до парламенту, який зараз закладається на рівні 5%, зможуть подолати три політичні сили. Таку думку висловив голова Комітету виборців України Олександр Черненко.
Rada_pamyatnik_flag.jpg
Андрій Товстиженко, ZN.UA

«Наразі 5-відсотковий бар'єр долають тільки 3 політичні сили і у них загальний рейтинг в районі 10%. БЮТ, ПР і «Фронт змін». Разом з тим, вони загалом ледве набирають 10%, а голоси ще 5% перерозподіляються між ними ж. Це несправедливо по відношенню до виборця, тому що такий бар'єр може бути ефективним тільки у тих країнах, де більш стійка політична ситуація, а в тій політичній ситуації, яка в Україні, це не просто передчасно, я думаю, це взагалі не підходить до українського політичного ландшафту», - зазначив О.Черненко.

Він також підкреслив, що відсутність у виборчому бюлетені пункту «проти всіх» не створить особливих проблем і навряд чи значно спотворить результати виборів, оскільки кількість таких людей не буде суттєвою.

«Максимальне голосування за пункт «проти всіх» на останніх місцевих виборах близько п'ятивідсоткової нестачі голосів. На парламентських виборах таких буде ще менше, тому скажемо, так, необов'язково ті, хто готовий зараз по соціології проголосувати «проти всіх» і при скасуванні цього пункту ні за кого не визначаться. Природно значна частина все-таки піде і за кого-то проголосує. Тому, якщо це позначиться на зменшенні явки, то мінімально, бо, як правило, ті, хто «проти всіх», вони не ходять. Таких людей зазвичай не більше 5% а в середньому 2-3%. І з них при скасуванні цього пункту все одно хтось прийде, бо люди звикли ходити на вибори. Я б не сказав, що це відіб'ється критично на явці», - сказав він.

Нагадаємо, чергові вибори до Ради повинні відбутися у жовтні 2012 року.

31 березня міністр юстиції О.Лавринович заявив, що прохідний бар'єр на виборах народних депутатів можуть підвищити з 3% до 4%.

 

За матеріалами: РБК-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.59
EUR 28.96
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...