У Кувейті 100 людей отримали поранення під час розгону демонстрації гумовими кулями

22 жовтня 2012 в 05:34
У Кувейті близько 100 людей отримали поранення в результаті зіткнень демонстрантів з правоохоронцями. Учасники акцій протесту виступали проти внесення поправок до закону про вибори. Опозиція вважає, що поправки дають перевагу проурядовим силам і оголосила бойкот запланованих на 1 грудня парламентських виборів.
1.jpg
news.404.ru

У Кувейті понад 100 осіб, у тому числі 11 поліцейських, отримали поранення в результаті зіткнень демонстрантів з представниками правоохоронних органів.

Учасники акцій протесту виступали проти внесення поправок до закону про вибори. Минулої п'ятниці емір Кувейту шейх Сабах аль-Ахмед аль-Джабер ас-Сабах повідомив, що "дав кабінету міністрів указ про внесення змін до виборчої системи з метою зміцнення національної єдності і демократії у країні". Глава держави також розпорядився створити Національний виборчий комітет і організувати передвиборчу кампанію.

Опозиція, до складу якої входять ісламісти і представники місцевих племен, вважає, що поправки дають перевагу проурядовим силам і оголосила бойкот запланованих на 1 грудня парламентських виборів.

У неділю по всій країні на вулиці вийшли, за різними оцінками, від 30 до 100 тис. осіб. Деякі з них прикріпили до одягу помаранчеві стрічки, покликані символізувати необхідність змін. Акції протесту переросли у зіткнення з поліцією. Правоохоронні органи застосували сльозогінний газ для розгону мітингувальників і обстріляли натовп гумовими кулями.

У міністерстві внутрішніх справ країни підтвердили, що 11 охоронців порядку отримали поранення. При цьому у відомстві вказали, що поліція вдалася до силових методів лише після того, як натовп стала некерованим.

Емір Кувейту шейх Сабах аль-Ахмед аль-Джабер ас-Сабах 7 жовтня підписав декрет, згідно з яким Національні збори (парламент) скликання 2009 року оголошуються розпущеними. Приводом послужила гостра політична криза, що вразила країну, викликана непримиренними розбіжностями між виконавчою і законодавчою гілками влади. Це заважало прийняттю законів, проведенню реформ та розвитку емірату в цілому. Розпуску передував відхід у відставку уряду за рішенням глави держави. Однак у червні Конституційний суд країни визнав його недійсним і ухвалив відновити Національні збори.

Читайте також:

Емір Кувейту розпустив парламент

У Кувейті кабмін злякався питань депутатів і пішов у відставку

У Кувейті заборонили широке використання цифрових фотоапаратів

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...