Топ Новини

У Казахстані заарештували редактора опозиційної газети

24 січня 2012 в 08:16
У Казахстані арештовано головного редактора опозиційної газети «Взгляд». Його звинувачують у закликах до насильницького повалення конституційного ладу, але звинувачення офіційно поки не пред'явлено.

Головного редактора казахстанської опозиційної газети «Взгляд» Ігоря Вінявського заарештовано. Про це повідомила журналіст видання Олеся Щолкова.

За її даними, головний редактор газети у даний час знаходиться в СІЗО департаменту комітету національної безпеки (ДКНБ) в Алма-Аті.

"Його поки затримано на три доби. Його звинувачують за статтею 170, але обвинувачення йому не пред'явлено", - сказала вона.

За її даними, у СІЗО також знаходиться і лідер незареєстрованої опозиційної партії "Алга" Володимир Козлов, який "звинувачується у розпалюванні соціальної ворожнечі".

Комітет національної безпеки (КНБ) Казахстану повідомив у вівторок на своєму сайті, із санкції прокурора Алма-Ати 23 січня проведено обшуки за місцями проживання та роботи Ігоря Вінявського. У той же день його було затримано і поміщено до слідчого ізолятора ДКНБ в Алма-Аті.

Як повідомлялося, минулого понеділка в Алма-Аті в офісі опозиційної газети "Взгляд" співробітники КНБ провели обшук. Щодо Ігоря Вінявского порушено кримінальну справу за частиною 2 статті 170 (заклики до насильницького повалення або зміни конституційного ладу або насильницького порушення єдності території Казахстану, здійснені з використанням ЗМІ) Кримінального кодексу республіки.

З редакції, де напередодні пройшли обшуки, вилучено всю техніку та документацію.

"З редакції було конфісковано всю техніку. У бухгалтерії конфісковано сейфи, всю їхню документацію. Навіть у журналістів забрали їхні щоденники", - повідомила у вівторок журналіст видання Олеся Щолкова.

У той же день в Алма-Аті в офісі незареєстрованої опозиційної партії "Алга" і в будинку її лідера Володимир Козлова співробітники міського ДКНБ провели обшуки.

КНБ у вівторок пояснив, що обшуки проводилися в рамках кримінальної справи, порушеної проти активістки жанаозенського страйкового руху Айжангуль Амірової та інших осіб за частиною 3 статті 164 Кримінального кодексу (розпалення соціальної, національної, родової, расової або релігійної ворожнечі).

Читайте також:

Партія Назарбаєва перемогла на виборах у Казахстані

Назарбаєв продовжив у Жанаозені режим надзвичайного стану

Прокуратура Казахстану порушила кримінальну справу проти тих, хто стріляв у демонстрантів

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...