У Євросоюзі може з'явитися єдина армія

Поділитися
Одинадцять міністрів закордонних справ країн Євросоюзу запропонували створити пост президента ЄС, якого обирають загальним голосуванням, сформувати загальний МЗС, ввести єдину європейську в'їзну візу, і, можливо, сформувати єдину армію.

Європейський союз потребує рішучих кроків з метою посилення зовнішньої діяльності, зміцнення політики безпеки і оборони, в тому числі, і можливого формування "Європейської армії". Про це йдеться в доповіді групи "Майбутнє Європи", до якої входять міністри закордонних справ 11 країн-членів - Австрії, Бельгії, Данії, Франції, Італії, Німеччини, Люксембургу, Нідерландів, Польщі, Португалії та Іспанії.

"ЄС потребує фундаментального посилення загальної безпечної і оборонної політики... У довгостроковому вимірі це може бути впроваджено через спільне представництво в міжнародних організаціях, де це можливо, розвиток Європейської оборонної політики. Для деяких учасників групи ці процеси потенційно включають і створення Європейської армії" , - наголошується в доповіді.

Глави МЗС підкреслили необхідність розширення повноважень Високого представника ЄС із зовнішніх справ та політики безпеки в частині поєднання відповідальності за питання торгівлі, розвитку, енергетики і політики сусідства, за що нині компетентні окремі єврокомісари.

Політики також запропонували створити в перспективі "Європейську прикордонну поліцію" з метою зміцнення зовнішніх кордонів Шенгенської зони, підкресливши можливість введення в середньостроковій перспективі "європейської візи".

"Зміцнення економіко-валютного союзу має абсолютний пріоритет ... Ми віримо, що для подолання кризи ми повинні всебічно удосконалити функціонування Європейського Союзу, особливо, в частині прийняття рішучих кроків з метою посилення діяльності на світовій арені", - також переконані учасники групи "Майбутнє Європи ".

Глави МЗС висловилися про проведення дискусій з питання перспективного введення нової системи керівництва та процесу прийняття рішень в ЄС. На тлі розширення повноважень керівних європейських інституцій вони виступили за підвищення рівня демократичної легітимності їхньої діяльності. Зокрема, мова йде про обрання президента Єврокомісії процедурою прямого голосування і призначення ним членів "Європейського уряду", а також створення другої палати в Європарламенті, яка б представляла країни-члени. !zn

Читайте також:

У Європі не виключають, що саміт Україна - ЄС може не відбутися

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі