Топ Новини

У Європі парламентські вибори в Білорусі назвали "насмішкою" над голосуванням

24 вересня 2012 в 19:54
У ЄС впевнені, що "Білорусь продовжує рух не по демократичному шляху, позбавляючи своїх громадян їхніх громадянських прав та отримання вигод від більш тісного зближення з Європейським союзом".

 

Голова Європейського парламенту Мартін Шульц висловив в понеділок глибоке співчуття про те, що парламентські вибори в Білорусі в черговий раз не відповідали міжнародним стандартам.
 
"Зважаючи на ув'язнених опозиційних лідерів, відмови в реєстрації деяким опозиційним кандидатам, заглушені голосах людей, це була насмішка над демократичним голосуванням", - йдеться в заяві Шульца, опублікованій на його інтернет-сайті.
 
Голова Європарламенту зазначив обмеження доступу для ЗМІ, перешкоди міжнародним спостерігачам у моніторингу підрахунку голосів і тиск на деякі групи виборців.
 
За його словами, "Білорусь продовжує рух не за демократичним шляхом, позбавляючи своїх громадян громадянських прав та отримання вигод від зближення з Європейським союзом".
 
 
Шульц висловив жаль, що в подібній ситуації Європарламент не в змозі відновити офіційні зв'язки з парламентом Білорусі.
 
"Я давно втратив ілюзії щодо доброї волі білоруського керівництва взяти зобов'язання щодо здійснення демократичних реформ", - зазначив глава Європейського парламенту.
 
"Європейський союз повинен, врешті-решт, розробити ефективну стратегію того, як вести справи з Білоруссю, маючи на увазі, як рішуче відповідати на кричущі зловживання в галузі прав людини та верховенства права і як підтримувати білоруський народ і його бідує громадянське суспільство", - підкреслив Шульц.
 
Читайте також:
 
 
За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...