Топ Новини

У ЄС заявили, що суперечка України і Росії про черговість безвізового режиму марна

29 листопада 2012 в 12:25
Євросоюз озвучив свою офіційну позицію щодо суперечки між Росією та Україною з приводу черговості отримання безвізового режиму з країнами ЄС.
ES_ukrflag_rus.jpg
колаж ZN.UA

В Європейській службі зовнішніх дій вважають, що подібні суперечки марні, бо Євросоюз залишає за собою право приймати рішення у питаннях візової лібералізації. «Це прерогатива Євросоюзу - вирішувати, як йому вибудовувати відносини з різними партнерами. Марно проводити паралелі між процесами візової лібералізації з Україною і Росією», - йдеться в повідомленні відомства.

«ЄС бере до відома загальний контекст відносин так само, як і специфіку відносин в області мобільності і віз із кожною країною, яка займається цим питанням», - також заявили в Європейській службі зовнішніх дій, пише Коммерсант-Украина.

У повідомленні підкреслили, що візовий діалог ЄС з партнерами базується на процесі відбору, в якому кожен випадок розглядається по суті. «У цьому процесі немає автоматизму і фіксованого часу», - зазначили у відомстві, додавши, що кожен крок цього процесу повинен бути уважно вивчений на предмет виконання попередніх умов ЄС.

Нагадаємо, 27 листопада посол з особливих доручень МЗС РФ Анвар Азімов заявив, що буде політично неправильно, якщо Євросоюз домовиться про безвізовий режим з Україною раніше, ніж з Росією. За його словами, технічно до безвізового режиму Росія готова і має намір отримати відповідну угоду до кінця 2013 року.

В українському МЗС, навпаки, сказали, що вважають нормальним, якщо Євросоюз у цьому питанні віддасть перевагу Україні, яка, на відміну від Росії, має намір вступити в дане об'єднання.

Читайте також:

У МЗС вважають, що ЄС має надати Україні безвізовий режим раніше, ніж Росії

МЗС РФ хвилюється, що Євросоюз скасує візи для українців раніше, ніж для росіян — це «політично неправильно»

Найчастіше українцям відмовляють у візах країни західної Європи

Україна і ЄС підписали угоду про спрощення видачі віз для деяких категорій українців

Комітет Європарламенту підтримав якнайшвидше підписання з Україною додаткові угоди до спрощення візового режиму

За матеріалами: Коммерсантъ-Украина
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.76
EUR 28.75
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...