Топ Новини

У Донецьку тисячі чорнобильців «штурмують» прокуратуру за зменшені пенсії

8 листопада 2011 в 14:16
Ліквідатори аварії на Чорнобильській АЕС прийшли сьогодні до прокуратури Донецької області з документами, що підтверджують факт невиконання рішення судів про виплату у повному обсязі пенсії чорнобильцям.
miting_doneck.jpg
ostro.org

Під будівлею обласної прокуратури зібралося близько тисячі чорнобильців-ліквідаторів.

Чорнобильці принесли і мають намір передати першому заступнику прокурора області Олегу Сюсяйлу списки інвалідів-чорнобильців, які отримали зменшені пенсії. Додатком до цього є розпорядження пенсійного фонду та виписки з банків отриманих сум.

Голова Донецької обласної організації ВГО інвалідів Чорнобильської катастрофи «Чорнобиль—Єдність» Микола Гончаров, нагадав, що тиждень тому чорнобильці подавали заяву до прокуратури про порушення кримінальної справи проти керівництва Головного управління Пенсійного фонду України у Донецькій області за невиконання рішення судів, які постановили виплачувати у повному обсязі чорнобильцям пенсію.

«Після розмови між заступником прокурора і керівництвом пенсійного фонду нам заявили, що пенсії буде виплачено в повному обсязі відповідно до рішення судів до 25 числа. На це ми сказали, що пенсії виплачують з 4 числа, а не 25 і повинні виплачувати у повному обсязі, не розбиваючи їх на дві частини. На сьогодні нам виплачують нібито першу частину, а другу частину, вчора ми поспілкувалися з керівництвом Пенсійного фонду і гарантій в тому, що нам виплатять другу частину — немає. Якби була гарантія, нам пообіцяли б, але...», — говорить М.Гончаров.

Гончаров обурений тим, що «держава не виконує свої зобов'язання перед чорнобильцями, а президент України Віктор Янукович не реагує на дану проблему.

«Дивно, що гарант Конституції на сьогодні замовчує і не хоче висловити свою думку з даного питання. На сьогодні керівництво країни спеціально відводить від нагальної проблеми і намагається з нас зробити ізгоїв, нібито ми забираємо кошти з Пенсійного фонду своїми нібито неіснуючими великими пенсіями до 34 тис. грн., як прозвучало...», — сказав він.

«Хочу офіційно заявити: Шановні панове керівники держави, наші пенсії виплачуються не з Пенсійного фонду, а з держбюджету, як і пенсії нардепів, держслужбовців, працівників прокуратури та суддів, прошу не вводьте населення в оману... На засіданні комісії у Сергія Тігіпка заявили, що нібито нам виплачують пенсії в повному обсязі і не потрібно вводити уряд в оману», — звернувся він до діючого уряду.

Чорнобильці показали журналістам документи з банків про суми отриманих пенсій. Всі вони на сьогодні отримали зменшену пенсію у кілька разів. За словами чорнобильців, у випадку, якщо вони не отримають пенсії у повному обсязі, вони мають намір шукати правди в Міжнародному суді з прав людини, звертатися до Організації Об'єднаних Націй, «просити щоб міжнародні організації захистили наші права».

Як повідомлялося, С.Тігіпко вигадав новий спосіб не виплачувати «судові» пенсії чорнобильцям та дітям війни, і вніс до Верховної Ради відповідний законопроект.

 

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.76
EUR 28.75
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...