Топ Новини

У Держпенітенціарній службі запевнили, що Луценко не потребує госпіталізації

11 жовтня 2012 в 10:17
Юрій Луценко пройшов обстеження за межами виправної колонії. За результатами попереднього висновку лікарів, захворювання, які передбачали б стаціонарне лікування, у екс-глави МВС виявлені не були.
5_07_lucenko_34_web.jpg
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Засудженого екс-главу МВС України Юрія Луценка, який відбуває покарання в Менській виправній колонії, в четвер обстежили за межами пенітенціарної установи.

«11 жовтня засудженого Луценка було обстежено у Чернігівській обласній клінічній лікарні у відповідності з рекомендаціями комісії лікарів від 2 жовтня», - йдеться в повідомленні прес-служби Державної пенітенціарної служби України.

У повідомленні підкреслюється, що згідно з попереднім висновком лікарів, за результатами проведеного обстеження, захворювань, які б передбачали стаціонарне лікування Луценка, не виявлено. Стан здоров'я пацієнта задовільний.

Нагадаємо, 27 лютого 2012 Печерський районний суд Києва визнав Юрія Луценка винним у скоєнні низки посадових злочинів і засудив його до чотирьох років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Суд визнав Луценка винним у перевищенні повноважень при прийомі на роботу свого водія, нарахування йому завищеної зарплати і надання квартири, а також у розтраті бюджетних коштів на святкування Дня міліції. Досудове слідство у кримінальній справі стосовно екс-глави МВС і ще трьох колишніх співробітників відомства встановило, що вони завдали державі збитків у розмірі більше 970 тисяч гривень.

3 липня Європейський суд з прав людини визнав незаконним арешт екс-міністра внутрішніх справ Юрія Луценка — він був проведений з порушенням статті 5 Конвенції про захист прав людини та основних свобод (право на свободу та особисту недоторканність). Крім того, Європейський суд визнав порушення статті 18 Конвенції з прав людини у справі Луценка. Фактично це означає, що екс-міністр визнаний політичним в'язнем.

17 серпня Печерський районний суд визнав винним екс-главу МВС України Юрія Луценка в недбалості при продовженні оперативно-розшукових заходів відносно водія колишнього заступника голови СБУ Володимира Сацюка Валентина Давиденко та засудив до 2 років обмеження волі.

Адвокати нагадують, що ще до переведення в колонію Луценку були поставлені діагнози: жирова хвороба печінки (стеатоз), наявність початкових ознак портальної гіпертензії, гастрит, хвороба сигмовидної кишки, а також вірусний гепатит TTV.

У скарзі зазначено, що ряд захворювань, затверджених наказом Держдепартаменту України з питань виконання покарань та Міністерства охорони здоров'я України 18.01.2000 № 3/6, є підставою для подання адміністраціями установ виконання покарань в суди матеріалів про звільнення засуджених від подальшого відбування покарань.

На думку захисників, адміністрація колонії не дотримується ст. 3, 49 Конституції України, згідно з якими людина, її життя, здоров'я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю, кожна людина має право на охорону здоров'я, медичну допомогу та медстраховку. У зв'язку з цим адвокати Луценка наполягають на перевірці даних фактів.

Читайте також:

Луценко назвав брехнею заяву пенітенціарної служби про його «небажання» спілкуватися з журналістами (ФОТО)

Держпенітенціарна служба не бачить причин звільняти Луценка

У Європі затягується розгляд скарг Тимошенко і Луценка

За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...