У 2012 році стосовно посадових осіб митниць порушено 22 кримінальні справи

22 червня 2012 в 14:12
За словами Калєтніка, рівень корупції на митниці не перевищує масштабів цієї проблеми в інших державних органах.
Kaletnik_Igor_12.JPG
Андрій Товстиженко, ZN.UA

В 2012-му правоохоронні органи стосовно посадових осіб митниць порушили 22 кримінальні справи, засуджено п'ять співробітників. Про це в інтерв'ю «Дзеркалу тижня. Україна» повідомив глава Держмитслужби Ігор Калєтнік.

За його словами, відомство надає всю можливу допомогу правоохоронним органам у боротьбі з корупцією на митниці, але змушене працювати з тими кадрами, які є. «Перевиховати за один день усіх співробітників неможливо. Рівень корупції на митниці не перевищує масштабів цієї проблеми в інших державних органах», - сказав він.

Калєтнік також навів статистику, відповідно до якої в 2009 році за порушення службової дисципліни було звільнено 44 працівника, в 2010-му - 280, в 2011-му - 409, а в 2012 році за п'ять місяців - 212 осіб.

«Ми самі позбавляємося від тих, хто викликає підозри, хто помічений у непорядності і непрофесіоналізмі», - підкреслив він.

За словами голови Держмитслужби, в даний час відомство запровадило комплекс заходів, які різко знижують можливість зловживання службовим становищем співробітниками митниці.

«Це насамперед електронне декларування — без контакту з інспектором. При одноособовому митному оформленні немає необхідності проходити кілька етапів митного оформлення, що усуває можливість для інспекторів штучно зволікати з оформленням і перекладати відповідальність. Усі питання митної вартості, класифікації, лабораторії вирішує одна людина. І відповідальність несе персональну. Запровадження часових нормативів митного оформлення та системи контролю з боку підприємців. Впровадження системи аналізу ризиків. Обмін попередньою інформацією про імпорт та експорт із прикордонними країнами — Молдовою, Росією, Білоруссю і Польщею. Коли повністю набере чинності новий МК, регламентування дій співробітників митниці виключить можливість впливати на процес оформлення», - підкреслив він.

Детальніше читайте в інтерв'ю Юрія Бутусова з Ігорем Калєтніком «Чи будуть мені аплодувати? Не мені судити ... » у свіжому номері «Дзеркала тижня. Україна».

Читайте також:

Kniga zhalob i predlozhenii


Новий Митний кодекс, який спрощує життя туристам, набуде чинності 1 червня


Митниця готується посилити контроль над імпортерами


Підприємці протестують проти підвищення митних зборів: доводиться працювати в збиток або закриватися

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.63
EUR 29.00
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...