У ЄС чекають від України остаточного прийняття змін до Конституції щодо децентралізації

Поділитися
У ЄС чекають від України остаточного прийняття змін до Конституції щодо децентралізації В ЄС привітали ухвалення конституційних змін, що стосуються реформи судової системи © ec.europa.eu
У Брюсселі сподіваються, що голосування за конституційні зміни щодо судової системи надасть імпульс для прийняття інших необхідних реформ.

У Брюсселі очікують від України остаточного ухвалення конституційних змін щодо децентралізації, а також інших важливих реформ, заявила верховна представниця ЄС з зовнішньої політики і політики безпеки Могеріні і єврокомісар з питань європейської політики сусідства і розширення Йоханнес Хан. Текст їх спільної заяви опублікований на сайті Європейської Комісії.

У заяві Могеріні і Ган вітали прийняття конституційних змін, що стосуються реформи судової системи, і запевнили у подальшій підтримці української влади з боку ЄС з метою досягнення конкретних результатів в короткі терміни. "Ми сподіваємося, що сьогоднішнє голосування надасть імпульс для прийняття в остаточному читанні поправок до конституції щодо децентралізації та інших важливих реформ", - йдеться в спільній заяві Могерини і Гана.

Як повідомлялося, 2 червня Верховна Рада України остаточно прийняла закон, яким змінюються норми Конституції України щодо правосуддя. За даними, оприлюдненими на сайті парламенту, за цей закон проголосували 335 народних депутатів. Для остаточного затвердження конституційних змін необхідні 300 голосів.

Нагадаємо, що перший віце-спікер Верховної Ради Ірина Геращенко заявляла, що Україна виконала зобов'язання, передбачені Мінськими угодами, в частині надання особливого статусу Донбасу. Закон про особливий статус Донбасу не може вступити в силу до тих пір, поки на окупованих територіях знаходяться російські війська, техніка і найголовніше - кожен день стріляють. Ще не відпущені заручники, а місія ОБСЄ не має доступу на всю окуповану територію, підкреслювала вона.

Зазначимо, що згідно з Мінськими домовленостями, надання Донбасу "особливого статусу" передбачається за допомогою ухвалення змін до Конституції. У запропонованому президентом Петром Порошенком проекті є положення про те, що особливості здійснення місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей визначаються окремим законом. (Як повідомляло DT.UA, сьогодні прийняття законів щодо ОРДЛО цікавлять Кремль більше, ніж конституційні зміни. За інформацією джерел, Москва готова піти на відстрочення конституційного процесу в Україні, але висуває свої умови).

Раніше повідомлялося, що лише 21% українців підтримують внесення до Конституції положення про те, що "особливості здійснення місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей визначаються окремим законом", тоді як 49,1% виступають проти.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі