У випадку провалу "нормандського" мирного плану велика частина провини ляже на Німеччину - Сікорський

Поділитися
У випадку провалу "нормандського" мирного плану велика частина провини ляже на Німеччину - Сікорський У Польщі хочуть розширення "Нормаднского формату"
Один з колишніх керівників Польщі критикує Німеччину за небажання підключати ЄС до вирішення конфлікту в Україні.

Формат, коли вирішенням конфлікту в Україні займаються тільки дві держави з 28 країн Євросоюзу, які навіть не мають спільного кордону з Україною, не може бути ефективним, вважає колишній міністр закордонних справ Польщі і екс-голова парламенту Радослав Сікорський.

У своїй статті для Financial Times авторитетний польський політик заявив, що займатися врегулюванням конфлікту в Україні має Європейський союз в цілому, а не тільки дипломатії Франції та Німеччини.

На думку колишнього глави МЗС Польщі, держави-члени ЄС у зовнішній політиці повинні стояти позаду загальної європейської політики. Сікорський впевнений, що створення таких інститутів, як президент Європейської ради і Верховний представник із зовнішньої політики і безпеки ЄС, було позитивним явищем, яке було покликане представляти інтереси ЄС як єдиного цілого.

"Нам слід повернутися до відправної точки і дозволити президенту Європейської ради (Дональду Туску - ред.) і Верховному представнику (Федериці Могеріні - ред.) робити їх роботу", - заявив Сікорський.

"Грецька криза довела: якщо ти зіграєш центральну роль, на тебе лягає велика вина. Якщо в Україні буде провал, більша частина провини буде Німеччини", - додав він.

Читайте також: Клімкін скликає "Нормандську четвірку" через ескалацію в Донбасі

Раніше Сікорський заявляв, що "нормандський формат" не підходить Україні.

Також Сікорський був переконаний, що спроба Росії захопити Маріуполь стане останньою краплею для Заходу.

Через ескалацію конфлікту в Донбасі у серпні глава МЗС України Павло Клімкін скликає консультації "Нормаднской четвірки".

"Нормандська четвірка" збирається в різних форматах протягом року. Однією з головних домовленостей четвірки стало відведення важкого озброєння від лінії зіткнення, однак навіть воно не було виконано досі.

Новий президент Польщі Анджей Дуда, як відомо, став ініціатором підключення Польщі та інших країн Східної Європи до прямих переговорів з вирішення конфлікту в Україні.

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі