У Раду внесено доопрацьований проект змін до Конституції, що залишає парламенту право відставки генпрокурора

27 січня 2016 в 12:04

Законопроект, який залишає за парламентом право відставки генпрокурора, спрямований на розгляд профільного комітету парламенту.

Конституция
Андрій Товстиженко, DT.UA

У Верховну Раду внесений доопрацьований проект закону про внесення змін до Конституції України в частині правосуддя, залишає за парламентом право висловлювати недовіру генеральному прокуророві і відправляти його у відставку.

На сайті українського парламенту на сторінці раніше внесеного відповідного законопроекту №3524 з'явився його доопрацьований варіант, датований 26 січня.

Згідно зі змінами, п. 25 ст. 85 Конституції повернена норма, згідно з якою "до повноважень Верховної Ради України віднесено надання згоди на призначення на посаду та звільнення з посади президентом України Генерального прокурора україни; висловлення недовіри Генеральному прокуророві, що має наслідком його відставку з посади".

27 січня законопроект направлений на розгляд профільного комітету парламенту.

Раніше керівник фракції "Блок Петра Порошенко" Юрій Луценко заявив, що Верховна Рада повинна направити в Конституційний суд оновлений проект змін до Конституції в частині правосуддя, який буде передбачати, що за парламентом зберігається право висловлювати недовіру генпрокурору і відправляти його у відставку.

Читайте також: Рада направила до КСУ проект змін до Конституції в частині правосуддя

Президент України Петро Порошенко 25 листопада 2015 року вніс в Раду законопроект "Про внесення змін до Конституції України (щодо правосуддя)".

22 грудня 2015 року український парламент підтримав постанову про направлення цього законопроекту до Конституційного суду України.

22 січня 2016 року Конституційний суд України визнав законопроект "Про внесення змін до Конституції України (щодо правосуддя)" відповідним Основному закону країни (вимогам статей 157 і 158).

За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 27.04
EUR 29.06
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...