У Раді з'явиться нова форма роботи – дебати

20 квітня в 17:59

Представники всіх фракцій парламенту визначили ряд кроків щодо інформування Верховної Ради.

рада_7
Депутати будуть дебатувати з актуальних питань політичного порядку денного
Василь Артюшенко, DT.UA
Представники парламентських фракцій на зустрічі в рамках "Діалогу Жана Моне" домовилися ввести дебати, як нову форму в роботі парламенту, повідомив голова Верховної Ради Андрій Парубій.

"Дебати можуть бути двох форм: з актуальних питань політичного порядку денного держави, а так само дебати з урядом для посилення співпраці між урядом і Верховною Радою, і посилення контрольної функції Верховної Ради", - сказав він на брифінгу в Києві.

Спікер зазначив, що за результатами зустрічі у форматі "Діалогу Жана Моне", яка відбулася у вівторок і в середу за участю представників усіх фракцій парламенту визначили також ряд інших кроків з реформування українського парламенту.

Зокрема, депутати домовилися про необхідність прийняти закон, згідно якому в наступному скликанні парламенту кількість комітетів має співвідноситися з кількістю міністерств. Він нагадав, що такий законопроект уже зареєстрований та включений до порядку денного роботи парламенту - № 6256.

"Наступна пропозиція полягає в тому, що б з наступного скликання ввести метод справедливого розподілу комітетів між політичними фракціями українського парламенту, т. зв. метод Д'Ондта, який застосовується як у Європейському парламенті, так і в більшості парламентів Європи", - сказав спікер.

При цьому він зазначив, що такий підхід дозволить реалізувати права опозиції в парламенті.

Читайте також: Рада ратифікувала угоду про кредит від ЄІБ на 200 млн євро на громадський транспорт

Раніше повідомлялося, що Європейський парламент продовжив до 2019 року співпрацю з Верховною Радою у рамках меморандуму про взаєморозуміння та співпрацю.

За матеріалами: Інтерфакс-Україна , DT.UA ,
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.67
EUR 28.94
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...