У Раді пошкодували грошей на перекладача з російської мови для Фаріон

12 лютого 2013 в 18:15

Для призначення Фаріон перекладача потрібно збільшити штат працівників відомства, а також переглянути кошторис витрат і фінансування парламенту. Необхідних коштів на це в апараті Ради не передбачено.

Ирина Фарион
Ірина Фаріон

Апарат Верховної Ради України відмовився надати депутату від фракції "Свобода" Ірині Фаріон перекладача з російської на українську мову. Про це повідомляє прес-служба "Свободи", посилаючись на голову апарату Валентина Зайчука.

У його відповіді на запит Фаріон сказано, що для призначення їй перекладача потрібно збільшити штат працівників відомства, а також переглянути кошторис витрат і фінансування парламенту. Необхідних коштів на це, за словами Зайчука, в апараті Ради не передбачено.

Про те, що Фаріон знадобився перекладач, стало відомо на початку лютого. Депутат озвучила свою вимогу після того, як її колеги з Компартії України Антон Дорохов і Олександр Зубчевський на засіданні одного з комітетів Ради принципово відмовилися говорити українською мовою. Депутат від "Свободи" також погрожує подати до суду на Зубчевського за те, що той нібито порушив 10 статтю Конституції України (про державну мову). Комуніст у відповідь пригрозив подати проти Фаріон зустрічний позов про порушення його прав і свобод.

Зазначимо, що на засіданні комітету, на якому розгорівся скандал, заяви Зубчевського і Дорохова перекладав один із працівників секретаріату. Депутат, який повідомив згодом про це журналістам не уточнив, чи буде перекладач працювати на постійній основі.

Раніше представники націоналістичної партії "Свобода" не раз вимагали від своїх колег виступати тільки державною мовою. В іншому випадку вони погрожували блокувати трибуну парламенту. Проте деякі представники правлячої Партії регіонів, а також комуністи в ході засідань продовжували говорити російською.

Фаріон, у свою чергу, неодноразово пропонувала допомогти прем'єр-міністрові Миколі Азарову у вивченні української мови.

Читайте також:

Російськомовний комуніст Зубчевський подасть на Фаріон зустрічний позов

Фаріон буде судитися з комуністом за відмову говорити по-українськи

Фаріон відзвітувала про досягнення з бандеризації України

Фаріон подарувала Азарову малюнки для вивчення української мови

За матеріалами: DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.59
EUR 28.96
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...