У Раді хочуть закрити інформацію про дорогі "подарунки" в е-деклараціях чиновників - Шабунін

Поділитися
У Раді хочуть закрити інформацію про дорогі "подарунки" в е-деклараціях чиновників - Шабунін
Змінами автори проекту хочуть "вбити" реформу прозорого декларування доходів.

У Верховній Раді розроблено законопроект, завдяки якому його автори хочуть повністю прибрати з відкритого доступу "чутливу" інформацію про матеріальне становище чиновників у їх е-деклараціях.

Втілення головної ідеї цього документа стане "повним відкатом" назад всієї антикорупційної реформи, наголошує голова Центру протидії корупції, експерт антикорупційної групи Реанімаційного пакету реформ Віталій Шабунін.

"Рада готує черговий лохотрон для всіх нас - зміни в закон про запобігання корупції, якими закриють публічний доступ до всього "м'яса" з електронних декларацій чиновників: про готівку, коштовності, подарунки, фінансові зобов'язання, корпоративні права та видатках", - написав Шабунін.

Проекту закону ще немає в порядку денному, проте, за інформацією Шабуніна, документ вже "гуляє" по міністерствам і міжнародним експертам, які повинні оцінити, в якій мірі забаганки влади перекреслюють взяті ним зобов'язання перед європейцями та американцями".

"Немає адекватних аргументів, якими можна обґрунтувати необхідність таких змін", - вважає експерт. Шабунін побоюється, що мета таких змін - "приховати шокуючу для бідніючих громадян інформацію про реальні статки суддів, прокурорів, депутатів та їхніх сімей від громадськості і журналістів".

Змінами, зокрема, автори проекту пропонують прибрати з чинної редакції закону "не просто окремі слова або формулювання, вони рубають цілі параграфи, де в деталях розписано, що і за яких обставин підлягає оприлюдненню".

З відкритого доступу (Реєстру е-декларацій) хочуть прибрати всю інформацію про:

1. Все цінне рухоме майно вартістю понад 137 000 грн, або близько $ 5 тис.: коштовності, годинники, коштовності, хутра, дизайнерські сумки, коней і собак і т. д., крім транспортних засобів;

2. Всі отримані подарунки вартістю від 6890 грн - аналіз декларацій суддів показав, що люди в мантіях на такі "дешевки" не розмінюються;

3. Готівкові кошти та активи у вигляді банківських металів вартістю від 68 900 грн;

4. Кредити, позики й видатки, великі 68900 грн.

Це не перша ініціатива представників влади "вихолостити" ідею прозорого е-декларування. Так, раніше в Раді і АП запропонували законопроект про "амністію" капіталів в деклараціях. Проектом передбачається, що декларант повинен буде сплатити "суму податкового зобов'язання, самостійно визначену в разовій декларації", яке буде вважатися узгодженим. Розмір податку складе 5%.

Детальніше про електронне декларування читайте в статті "Загальне декларування: гра з нульовою сумою" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі