Топ Новини

У ПР розцінили заяву ПАРЄ як прохання до Тимошенко з'явитися на суд

4 травня 2013 в 18:13

Заяви європейців про необхідність якнайшвидшого звільнення Тимошенко можна розцінювати, як прохання до неї не перешкоджати слідству, вважає колишній однопартієць екс-прем'єра, а нині "регіонал" Олійник.

Владимир Олейник
blog.tui.ua

Народний депутат від Партії регіонів, екс-бютівець Володимир Олійник заявив, що заява співдоповідачів Моніторингового комітету ПАРЄ з вимогою звільнити Юлію Тимошенко можна розцінювати як прохання до неї не заважати і не перешкоджати слідству з кримінальних справ проти екс-прем'єра.

Олійник переконаний, що коли з-за кордону звучать заяви про необхідність випустити Тимошенко, то може йти мова про два варіанти - помилування або амністія.

"Юридичною мовою це звучить так: застосувати помилування або амністію. Одночасно ці дії неможливо застосувати до людини, яка ще знаходиться під слідством, проти якого розглядаються кримінальні справи. І це абсурд, якщо людина підозрюється в несплаті податків або організації вбивства, і ці кримінальні справи ще не доведені до кінця, а хтось вимагає підозрюваного амністувати або помилувати. Це передчасно", - упевнений депутат. У такому разі, зазначає він, інститут амністії або помилування буде повністю дискредитовано.

- В ПАРЄ закликали звільнити Тимошенко

Олійник також додав, що сама Тимошенко має бути найбільш зацікавлена в тому, щоб порушені проти неї кримінальні справи були швидше розслідувані і суд виніс вирок.

"Що ж ми бачимо? Ми бачимо, що сама Тимошенко перешкоджає розслідуванню. Всіляко намагається затягнути слідство. Очевидно, що вона сама не хоче швидко поставити крапку в цих справах. Вона не йде в суд в Україні, через американський суд намагається заборонити допит важливого свідка - Петра Кириченка. Тому, коли європейці кажуть, що треба звільнити Тимошенко, це можна розцінювати як звернення до неї з проханням не заважати і не перешкоджати слідству", - сказав політик.

При цьому він зазначив, що рішення Європейського суду з прав людини, на яке посилаються співдоповідачі ПАРЄ, не торкається по суті справи Тимошенко чи вироку.

"Європейський суд визнав, що її арешт (який відбувся згідно з чинним на той час Кримінально-процесуальним кодексом) не відповідає Конвенції з захисту прав і свобод людини. І зрозуміло, що наш старий КПК не відповідав цій конвенції. Але в квітні минулого року був прийнятий новий Кримінально-процесуальний кодекс, він набув чинності в листопаді 2012 року. Його прийняття вітала Європа. І новий КПК врегулював ці питання", - зазначив Володимир Олійник.

"Справа Тимошенко по суті не була предметом розгляду в Європейському суді щодо винуватості чи невинуватості екс-прем'єра", - зазначив парламентарій.

Нагадаємо, представники ПАРЄ 3 травня, закликали владу України вжити всіх можливих заходів, щоб звільнити Юлію Тимошенко у зв'язку з рішенням Європейського суду з прав людини в її справі.

30 квітня Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) визнав незаконним арешт Юлії Тимошенко в "газовій справі" 5 серпня 2011 року. Крім того, Євросуд встановив політичну мотивацію арешту Тимошенко.

Після цього Державний департамент США закликав владу України звільнити Тимошенко і припинити практику політичного переслідування в країні.

Також, звільнити Тимошенко після рішення ЄСПЛ, закликали Канада і Франція.

Читайте також:

Тимошенко: Після рішення Євросуду я вже морально вільна

Європа сподівається, що Україна прийме рішення по справі Тимошенко протягом декількох тижнів

У Партії регіонів впевнені, що Тимошенко не звільнить навіть Євросуд

Пшонка пояснив, чому не можна відпускати Тимошенко після рішення Євросуду

Після рішення Євросуду треба знімати гаранта і ламати "каральний холдинг", - Луценко

Теги
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
3 коментаря
Loading...
Реклама
USD 26.59
EUR 28.96
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...