У понеділок суд проведе засідання з Луценком "онлайн"

11 лютого 2013 в 09:06

Екс-міністр Юрій Луценко буде спілкуватися з суддею через відеотрансляцію з Менської колонії.

У Печерському районному суді Києва 11 лютого відбудеться чергове судове засідання з розгляду скарги екс-міністра внутрішніх справ України Юрія Луценка на постанову про закриття кримінальної справи за його заявою від 26 грудня 2012 року про здійснення щодо нього злочину посадовими особами Генеральної прокуратури і суддями Печерського та Апеляційного судів Києва.

Участь Юрія Луценка у засіданні Печерського райсуду Києва в режимі відео конференції може перешкодити його конфіденційному спілкуванню із захисником, про це заявив адвокат засудженого екс-глави МВС Ігор Фомін.

На думку Фоміна, проводити засідання без Луценка в залі суду - це спосіб економії для Пенітенціарної служби, однак є побоювання щодо якості присутності у форматі відео-конференції.

"Виникає дуже багато питань. По-перше, якої якості буде зв'язок? Чи буде все, що говорить Юрій Луценко, доходити до нас без спотворень? Чому, якщо він захоче поспілкуватися зі своїм захисником, він повинен робити це з телебаченням, працівниками пенітенціарної служби? Це не можна назвати спілкуванням клієнта і адвоката", - заявив Фомін.

Виконавчий директор Української Гельсінської спілки з прав людини Аркадій Бущенко погоджується, що можливість конфіденційного спілкування Фоміна з Луценком важлива і якщо її не буде забезпечено, то це може бути проблемою.

Однак те, що нововведення нового КПК про участь у засіданні суду онлайн застосовується до однієї з найбільш резонансних справ, він називає абсолютно нормальним.

"А чому цей процес відрізняється від інших? Відеоконференція застосовується у всіх сучасних країнах. Просто на це звернула увагу преса. Це єдина відмінність", - відзначає правозахисник.

Як повідомляє прес-служба Народної самооборони, на минулому засіданні суд прийняв рішення не доставляти Луценка в залу суду, а здійснювати відеотрансляцію з Менської колонії №91, де відбуває покарання екс-міністр.

Як повідомлялося, 24 грудня 2012 року Менський районний суд Чернігівської області відмовився звільнити від відбування покарання Луценка за станом здоров'я.

Луценка затримали 25 грудня 2010 року.

27 лютого 2012 року Печерський районний суд Києва визнав Луценка винним у скоєнні посадових злочинів і засудив його до чотирьох років позбавлення волі. Крім того, 17 серпня 2012 року Печерський райсуд визнав екс-міністра також винним в недбалості при продовженні оперативно-розшукових заходів щодо водія колишнього заступника голови СБУ Володимира Сацюка Валентина Давиденка і засудив до двох років обмеження волі. Апеляційний суд Києва залишив чинним цей вирок.

31 серпня 2012 року екс-міністра етапували до Менської колонії для відбування покарання.

Читайте також:

Захист Луценка покладає останню надію на Євросуд

Захист Луценка подав у суд на Менську колонію

Захист екс-глави МВС впевнений, що Луценка не випустять достроково навіть за зразкову поведінку

За три місяці в колонії Луценко заробив на конвертах 50 гривень

За матеріалами: Радіо Свобода
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...