Топ Новини

У Польщі хочуть визнати ОУН і УПА злочинними організаціями

22 квітня 2013 в 10:26

У Польщі хочуть визнати ОУН, УПА і СС "Галичина" злочинними організаціями, які вчинили геноцид проти поляків у 1939-47 роках.

ОУН и УПА
Польському Сейму пропонують визнати ОУН-УПА злочинцями

У Сеймі Республіки Польща зареєстровано проект постанови про визнання Організації українських націоналістів, Української повстанської армії, СС "Галичина" і української поліції на німецькій службі злочинними організаціями, які вчинили геноцид щодо польського населення Східних Кресів в 1939-1947 роках.

Проект постанови зареєстрований 11 квітня 2013, повідомляє ЗІК. У документі наголошується, що в цьому злочині геноциду не звинувачується весь український народ, а тільки зазначені політичні і збройні формування.

- Волинь-1943: погляд через 70 років

У постанові пропонується оголосити 11 липня Днем пам'яті жертв геноциду, здійсненого ОУН і УПА щодо східних областей Другої Речі Посполитої.

- Як Москва відкрила ворота у пекло на Волині

В обґрунтуванні до документа йдеться, що в останні роки спостерігається небувалий розвиток у Західній Україні культу Степана Бандери і УПА. На думку поляків, в Україні замовчуються злочинні терористичні дії згаданих організацій, а правда відкидається особливо зухвало. Також у Польщі стурбовані зростанням популярності політичної і значущості ультраправої партії "Свобода", яка, як йдеться в документі, прямо нав'язує ідеологію і традиції згаданих організацій.

Читайте також:

Уроки двох репатріацій. У вересні 2004-го виповнюється 60 років з початку масштабного польсько-українського переселення

Українці і поляки під час Другої світової: невідомі сторінки історії

Як роблять "правду" про УПА

ОУН - між колабораціонізмом і опором нацистської Німеччини

Герої і (або) колабораціоністи: по ту сторону міфу

ZIK
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...