У Партії регіонів запропонували зняти недоторканність з депутатів 18 квітня

12 березня 2013 в 13:45

У Раді зареєстровано проект постанови, що встановлює терміни для внесення змін до Конституції щодо депутатського імунітету.

_draka.jpg
Раніше КСУ вирішив позбавити депутатів недоторканності, внісши зміни в Основний закон
partyofregions.org.ua

У Партії регіонів запропонували Верховній Раді в найближчий місяць доопрацювати законопроект про внесення змін до Конституції про позбавлення депутатів недоторканності і вже 18 квітня винести це питання на розгляд парламенту.

Відповідний проект постанови зареєстрував в Раді голова парламентського комітету з питань правової політики, депутат фракції Партії регіонів Валерій Писаренко.

Він пропонує встановити термін для подання пропозицій та поправок до законопроекту до 5 квітня; до 12 квітня обробити їх в парламентських комітетах; до 16 квітня оформити всі необхідні документи і 18 квітня провести розгляд проекту на пленарному засіданні ВР.

За ініціативою, раніше поданою Віктором Януковичем і Олександром Лавриновичем, у статті 80 Конституції пропонується виключити першу частину (зараз звучить як "народним депутатам України гарантується депутатська недоторканність"), а третю викласти в такій редакції: "Народний депутат України не може бути без згоди Верховної Ради України затриманий чи заарештований до набуття чинності обвинувального вироку суду щодо нього".

Раніше народні депутати могли притягуватися до кримінальної відповідальності тільки за згодою Верховної Ради.

У той же час, гарантії недоторканності президента планується зберегти. Крім того, у частині третій статті 105 ("звання Президента України охороняється законом і зберігається за ним довічно") пропонується виключити слова "якщо тільки Президент України не був усунений з поста в порядку імпічменту".

Нагадаємо, влітку 2012 року Конституційний суд визнав відповідним Основному закону законопроект про внесення змін, що передбачає обмеження депутатської недоторканності.

Читайте також:

У "Свободі" вже поставили хрест на нинішньому парламенті

Центрвиборчком підтвердив, що Власенко більше не депутат: додаткових рішень Ради не потрібно

В "Батьківщині" впевнені, що влада по суті скасовує результати парламентських виборів

За матеріалами: ZN.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.67
EUR 28.94
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...