У Нідерландах депутати просять перевірити референдум про асоціацію ЄС з Україною на предмет впливу РФ

19 січня 2016 в 07:42

Нідерландські парламентарії запідозрили, що аргументи противників асоціації ЄС з Україною схожі на постулати російської пропаганди.

Парламент Нидерланды
"Чи є у вашому полі зору будь-які ознаки, що на майбутній референдум щодо Угоди про Асоціацію між Україною та ЄС може яким-небудь чином, в тому числі і фінансово, впливати Росія?", - йдеться в запиті

В Нідерландах депутати від партії D-66 звернулися з запитом до МЗС країни з проханням роз'яснити, чи існують ознаки впливу Росії на майбутній референдум з приводу Угоди про асоціацію ЄС з Україною.

Даний запит парламентарії Шурд Шурдсма і Кейс Верхувен відправили з-за статті в британській газеті The Telegraph, в якій з посиланням на джерела повідомляється про розслідування США щодо впливу Росії на європейські партії, повідомив депутат Кейс Верхувен у своєму Twitter.

"Чи є у вашому полі зору будь-які ознаки, що на майбутній референдум щодо Угоди про Асоціацію між Україною та ЄС може яким-небудь чином, в тому числі і фінансово, впливати Росія?", - йдеться в запиті.

Також нідерландські депутати хочуть знати, чи правда, що аргументи організаторів референдуму дуже схожі на постулати російської пропаганди, а також якою буде реакція уряду на дану публікацію.

Раніше британське видання The Telegraph повідомило з посиланням на власні джерела, що директор Національної розвідки США Джеймс Клеппер отримав від Конгресу США інструкції почати розслідування російського впливу на європейські політичні рухи в останні 10 років. У попередньому досьє про російський вплив у Європі кажуть, що він відмічений у Франції, Нідерландах, Угорщині, Австрії та Чехії. Про яких саме політичні партії йде мова, не уточнюється.

Проте в публікації згадується, що вплив РФ був виявлений в зв'язку з референдумом щодо Угоди про асоціацію в Нідерландах. Зокрема, як повідомили джерела видання, аргументи на підтримку референдуму "дуже схожі" з російською пропагандою.


Читайте також: В ЄС підготували для українців короткий посібник з євроасоціаціі

Нагадаємо, що Нідерланди проведуть референдум щодо асоціації України з ЄС 6 квітня. На ньому громадяни країни висловлять свою думку щодо того, чи варто уряду ратифікувати українсько-європейська угоду.

Референдум став можливий після того, як активісти зібрали необхідну кількість підписів. Зібрати підписи вдалося завдяки інтенсивній онлайн-кампанії сатиричного блогу GeenStijl, групи громадян Burgercomite ЄС ("Комітет громадян ЄС") і евроскептического мозкового центру "Форум для демократії".

Однак, нідерландський референдум проти асоціації України не заблокує тимчасове застосування угоди - референдум несе консультативний характер: рішення про ратифікацію приймає уряд країни.

Як відомо, парламент Нідерландів завершив процедуру ратифікації Угоди про асоціацію між Україною та ЄС 7 липня 2015 року.

Тісні й плідні відносини Амстердама і Москви, що багато років розвивалися по висхідній, було зруйновано 17 липня 2014-го ракетою ЗРК "Бук", яка збила літак "Малайзійських авіаліній" рейсу МН17 над територією України, підконтрольною російським бойовикам. Серед 298 жертв було 193 підданих Королівства Нідерланди.

І якщо до цієї трагедії Амстердам підтримував європейські санкції проти Росії без особливого бажання, намагаючись зберегти вигідні ділові відносини з РФ, катастрофа малайзійського "Боїнга" зробила його одним із найжорсткіших опонентів Москви.
У квітні 2015 р. Служба безпеки і розвідки Нідерландів (AIVD) оприлюднила свій щорічний звіт, у якому особливу увагу приділено "загрозі зі Сходу". "Сильна віра Росії у власний статус наддержави і водночас заперечення внутрішніх проблем продовжать дестабілізувати обстановку. При цьому Захід розглядається як спільний ворог, а західний блок — як цап відбувайло при оцінці економічних негараздів і морального розкладання", — йдеться у звіті, який цитує NU.NL.

Експерти AIVD зазначають, що Росія використовує внутрішньоєвропейські суперечності для зміцнення своєї позиції, застосовуючи як основний інструмент тиску свої енергетичні ресурси. РФ використовуватиме всі засоби для посилення протиріч у країнах НАТО та порушення єдності ЄС, вважають в AIVD.
Детальніше про відносини Нідерландів і РФ читайте в статті Тетяни Силіної "НІДЕРЛАНДИ. На варті правосуддя" на сторінках тижневика "Дзеркало тижня.Україна" в рамках проекту про вплив Росії на інші країни-члени Євросоюзу "Викрадення Європи".

За матеріалами: Росбалт
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.59
EUR 28.96
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...