Топ Новини

У МЗС вважають, що ЄС зацікавлений в Угоді про асоціацію більше, ніж Україна

21 лютого 2013 в 09:39

У МЗС вважають, що підписання Угоди про асоціацію буде дуже вигідним Євросоюзу в економічному плані.

eurosojuz21148.jpg
kontrakty.ua

Європа, можливо, більше за Україну зацікавлена у підписанні Угоди про асоціацію. Таку думку висловив спікер Міністерства закордонних справ Євген Перебийніс.

"Ми бачимо, що Європа зацікавлена в Угоді про асоціацію не менше, а може, і більше, ніж Україна. Тому що українська економіка є дуже перспективною. Можливо, зараз інвестиції йдуть до нас не так, як хотілося б. Але всі в Європі розуміють, що виробництво рухається із заходу на схід: 20 років тому західні компанії пересували свої виробництва в Центральній та Східній Європи, а зараз цей процес йде далі на Схід", - сказав Перебийніс.

За його словами, у геополітичному плані Україна є стратегічним плацдармом для ЄС. "Думаю, що Україні є що запропонувати Європейського Союзу не тільки з точки зору економіки, торгівлі, але і безпеки. Україна у своєму геополітичному положенні, думаю, ні в кого не виникає сумнівів, є стратегічним плацдармом як для Європейського Союзу, так і для інших наших сусідів", - відзначив він.

Раніше повідомлялося, що посол України в ЄС Костянтин Єлісєєв розкритикував політику "сорому й провини" щодо України і віддав належне єврокомісару Штефану Фюле і Кетрін Ештон за те, що вони добре розуміють ситуацію у країні.

Нагадаємо, в Європейському парламенті ніхто не виступив проти підписання Угоди про асоціацію між Україною і Європейським Союзом. Голоси розділилися тільки на тих, хто виступає за підписання документа без зволікання і тих, хто говорить про виконання українським урядом озвучених раніше Радою ЄС умов.

Як повідомлялося, у висновках Ради ЄС з питань зовнішньої політики від 10 грудня 2012 року йдеться, що підписання Угоди про асоціацію може відбутися в 2013 році, якщо українська влада продемонструє відчутний прогрес у вирішенні зазначених Європейським Союзом проблем: рішення проблем виборчого законодавства, вибіркового правосуддя та імплементація реформ, закладених у порядку денному асоціації.

Нагадаємо, одним з головних меседжів єврокомісара Штефана Фюле, який відвідав Київ наприкінці цього тижня, було повідомлення про те, що листопад 2013 р. є крайнім терміном для виконання Україною умов, необхідних для підписання Угоди про асоціацію з ЄС на саміті Східного партнерства у Вільнюсі.

Читайте також:

У Раді схвалили проект заяви щодо угоди про асоціацію з ЄС

Київ планує підписати після саміту Україна-ЄС чотири документи

Регіонали звинуватили опозицію у зриві асоціації з ЄС за допомогою блокування Ради

За матеріалами: gazeta.ua
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
4 коментаря
  • маша 22 февраля, 01:32 Дуже шкода, що такий шанс, який Україна має зараз ми можемо втратити! Зрозуміло, що у влади є свої «боки». Але ж опозиція! Її представники завжди позиціонували себе як проєвропейські партії, які за впровадження європейських стандартів в життя. А як дійшло до діла, вперлися на рівному місці (таке враження, що просто привід потрібен був), і не захотіли поступитися своїми вимогами навіть для прийняття резолюції по євроінтеграції, ставлячи тим самим під загрозу успішне проведення Саміту Україна-ЄС, який відбудеться 25го у Брюселі. Могли б розблокувати трибуну і дати можливість прийняти хоча б (!) постанову, якщо їм плювати на тисячі українців, які чекають послаблення візового режиму з ЄС, адже законопроекти з цього приводу теж заблоковані в Раді Відповісти Цитувати Поскаржитись
  • Михайлина 21 февраля, 23:18 Ну от, якраз, коли наш гарант поїде до Польші, нехай так сказать "привезе" нашим блокувальникам польський досвід щодо вступу до ЄС. Бо , коли при владі був Кваснєвський, більшості у нього на другому терміні не було, однак - люди розумні і розуміли, що є питання тактичні, а є питання стратегічні. А в питання Євроінтеграції потрібно об"єднуватися. А наші - як барани вперлися... Відповісти Цитувати Поскаржитись
  • карен 21 февраля, 23:12 ЕС хочет, а вот наши Сени-Тягныбоки, похоже, не очень. Для них это будет удар - Янукович досиг того, что Юле и Ющу и не снилось. А Юля-патриотка вместо того, чтобы заявить - давай Европа, забей ты на меня и на Юру, главное страну нашу родимую к себе возьми, через Немырю отговаривает европейцев как может. Только зря, ЕС либо Украину примет, либо потеряет в недрях Мутного союза Відповісти Цитувати Поскаржитись
  • 5колонна 21 февраля, 20:35 Шкода, що парламенту, і особливо хлопцям з опозиції начхати на євроінтеграцію України. Бо ж в іншому разі вони б зробили що завгодно, щоб протягти так потрібну Україні постанову про євроінтеграцію. Але нажаль їх турбує тільки власна доля, заблокували Раду через якісь дрібниці і чомусь заважають державі зробити реальний крок назустріч ЄС Відповісти Цитувати Поскаржитись
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...