У Києві готуються до "нормандської" зустрічі у Парижі

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
У Києві готуються до "нормандської" зустрічі у Парижі © twitter.com/MelnykAndrij
План-максимум - гарантувати доступ ОБСЄ до всієї території Донбасу і домовитися про т. зв. "триступеневий" її вихід на українсько-російський кордон.

Перед зустріччю глав МЗС у нормандському форматі в Парижі, яку намічено на 3 березня, українська сторона ставить перед собою кілька цілей. Як повідомило високопоставлене джерело, близьке до переговорного процесу, в план-мінімум для Києва на цю зустріч у сфері безпеки входять такі запитання і завдання:

- виробити механізм контролю за дотриманням режиму припинення вогню в Донбасі і домогтися, щоб порушенням вважалися будь-які постріли, в тому числі і зі снайперських гвинтівок;

- домогтися кращого доступу ОБСЄ на території Донбасу, а також переконати партнерів у тому, що це – одне з основних умов проведення місцевих виборів;

- домогтися розведення сторін на ділянках, де в даний час зафіксовано їх тісне зіткнення;

- вирішити питання ефективного розмінування.

План-максимум, за словами джерела, це гарантувати доступ ОБСЄ до всієї території Донбасу і домовитися про т. зв. "триступеневий" її вихід на українсько-російський кордон: створення декількох висувних баз СММ ОБСЄ в 20-25 км від українсько-російського кордону (звідки представники місії зможуть робити виїзні інспекції); розміщення з української сторони приблизно десятка контрольних пунктів; закриття ділянок між цими пунктами з їх контролем з допомогою мобільних місій і відеокамер.

Київ також має намір добиватися розміщення в Донбасі збройної поліцейської місії. Для вирішення останнього питання необхідно отримати мандат для такої місії, забезпечити її бюджет, а також узгодити правила застосування зброї. Остання пропозиція, за свідченням джерела, викликає неприйняття з російської сторони і побоювання – з європейської.

У гуманітарній сфері Київ має намір і надалі добиватися звільнення всіх заручників, а також забезпечення доступу на окуповані території міжнародних організацій, в т. ч. Червоного хреста і "Лікарів без кордонів".

Що стосується виборів, то для Києва принципово важливо відстояти доступ до електорального процесу всіх українських партій і ЗМІ; домогтися, щоб виборчий процес забезпечувала ЦВК, а на території Росії українські громадяни могли голосувати лише на території українських диппредставництв. Також українська сторона наполягає на тому, що переселенці з Донбасу повинна мати право не тільки голосувати на майбутніх місцевих виборах, але й балотуватися в місцеві органи влади.

Читайте також: У Мюнхені розпочалися переговори глав МЗС "нормандської четвірки"

Міністр закордонних справ Німеччини Франк-Вальтер Штайнмайер розраховує на досягнення необхідних компромісів" і подолання розбіжностей у питанні врегулювання конфлікту в Донбасі. За словами Штайнмаєра, говорити будуть "не тільки три міністра закордонних справ, але і всі люди в Україні, Європі та світі, які будуть очікувати (досягнення) успіху, прогресу щодо безпеки".

Разом з тим, на думку Штайнмайера, жоден з пунктів Мінських домовленостей не втратив актуальності на цей момент.

Нагадаємо, 3 березня в Парижі запланована зустріч глав МЗС країн "нормандської четвірки".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі