У ГПУ не збираються допитувати Пайєтта: їх невірно зрозуміли

Поділитися
У ГПУ не збираються допитувати Пайєтта: їх невірно зрозуміли У ГПУ готові вислухати, а не допитувати Пайетта © pravda.com.ua
Прокуратура сподівається на допомогу дипломата в розслідуванні про "зниклих мільйонів".

У коментарі заступника генерального прокурора Юрія Столярчука, який він дав раніше виданню "Українська правда", не йдеться про можливий допит посла США в Україні Джеффрі Пайетта, повідомляє прес-служба ГПУ.

У прокуратурі стверджують, що Столярчук мав на увазі можливість надання дипломатом допомоги слідству щодо виділених коштів не реформу відомства "у разі необхідності".

"Наголошуємо, мова йшла про інформаційну допомоги, а не про допит представника дипломатичної місії", – йдеться в прес-релізі, поширеному увечері в понеділок, 28 березня.

НІ ПРО ЯКИЙ ДОПИТ ПРЕДСТАВНИКА ІНОЗЕМНОГО ДИПЛОМАТИЧНОГО ПРЕДСТАВНИЦТВА У СПРАВІ ЩОДО РОЗСЛІДУВАННЯ, ПОВ'ЯЗАНІСТЬ ЯЗАНОГО З ВИДІЛ...

Опубліковано Генеральна прокуратура України 28 березень 2016 р.

Нагадаємо, заступник генпрокурора Юрій Столярчук раніше прокоментував хід розслідування про пошук коштів, нібито виділених американським урядом на реформування ГПУ.

"Якщо слідчий переконається сам, і переконає процесуального керівника, що ситуація екстраординарна, що треба почути думку посла Пайетта,..., то в чому проблема? Якщо є якісь застереження, порадимося... з генпрокурором... Але в чому проблема допитати пана Пайетта?", – сказав Столярчук журналісту "Української правди".

Раніше прокурор ГПУ Владислав Куценко повідомив, що Генпрокуратура перевірить, чи не були розкрадені 2,2 мільйона доларів, виділені США на реформу відомства. Кошти призначалися для проведення кадрових конкурсів, зокрема, для розробки тестів для співробітників прокуратури. Донором виступав Державний департамент США, реципієнтами – ГПУ, Одеська облдержадміністрація та "Центр протидії корупції".

У ГПУ вже відкрили кримінальне провадження за ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу (привласнення чужого майна). В рамках виробництва прокуратура отримала доступ до фінансової документації "Центру протидії корупції".

Посол США Джеффрі Пайетт в день оголошення про розслідування пояснив через свій аккаунт у Twitter, що США не виділяє грошей органам влади безпосередньо.

Заступник генерального прокурора – прокурор Одеської області Давид Сакварелідзе жорстко розкритикував слідство, заявивши, що кошти, які мають намір розшукувати в ГПУ, так і не були виділені Україні.

"Генпрокуратура шукає гроші, яких не було. Ці гроші не були виділені. Спочатку посольство США заявило, що вони готові витратити 2 мільйони доларів на фінансування різних проектів української Генпрокуратури. Оскільки пізніше виникли проблеми з Віктором Шокіним, з довірою йому, і посол неодноразово висловлювався з цього приводу, ця програма потім фактично припинилася"повідомив прокурор, уточнивши, що фінансування може бути поновлено, якщо "довіру буде відновлено".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі