Топ Новини

У ЦВК зрозуміли, що формування комісії за квотним принципом представництва політсил призвело до політизування

16 лютого 2013 в 17:16

Слідувати партійному принципу формування - значить консервувати існуючий підхід до організації виборів в цілому, миритися з невисоким рівнем довіри суспільства до їх результатів.

cik_tsik_cvk.jpg
ЦВК
ZN.UA
Склад Центральної виборчої комісії надалі повинен формуватися за професійним принципом, вважає член ЦВК .

"Упевнений, що майбутнє винятково за професійним принципом формування ЦВК", - заявив Охендовський "Дзеркалу тижня. Україна".

Він нагадав, що члени ЦВК призначаються на сім років. Чотирнадцять з п'ятнадцяти діючих членів комісії були призначені 1 червня 2007 року.

"Відповідно, з початком червня 2014 року закінчиться термін повноважень, і брати участь у засіданнях комісії ми більше не зможемо ні за яких обставин", - нагадав він.

Охендовський також зазначив, що члени ЦВК призначаються Верховною Радою за поданням президента. "В 2007 році таке подання було цілком сформовано на підставі пропозицій депутатських фракцій парламенту п'ятого скликання. Особисто моя думка - такий принцип формування ЦВК себе дискредитував, і в майбутньому від нього слід відмовитися", - заявив він.

"Будучи номінованими парламентськими фракціями, члени комісії можуть зі шкіри геть лізти, дотримуючись присяги, доводячи свою аполітичність і об'єктивність, але суспільство буде продовжувати сприймати комісію як політичний орган. У 2007 році в умовах політичної кризи це, можливо, і було виправданим, але в підсумку неминуче призвело до політизування самої природи комісії", - вважає член ЦВК.

"Закон і зараз не вимагає суворо "партійного" підходу - це швидше елемент політичної практики. Слідувати їй і далі - значить консервувати існуючий підхід до організації виборів в цілому, миритися з невисоким рівнем довіри суспільства до їх результатів", - додав він.

Докладніше читайте в інтерв'ю Віктора Трегубова з Михайлом Охендовським у свіжому номері "Дзеркала тижня. Україна".

Читайте також:

Михайло Охендовський: "ЦВК даремно звинувачують у перекладенні відповідальності на парламент"

ЦВК очікує від Ради законодавчої можливості провести повторні вибори в п'яти проблемних округах

Юридично бездоганної дати одночасних виборів мера Києва і Київради не існує, - член ЦВК

У ЦВК не виключають, що ситуація з позбавленням парламентарів мандатів може повторитися

За матеріалами: DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
3 коментаря
  • віктор 17 февраля, 12:45 Також в постійному режимі передаються й висвітлюються дані про проходження виборців через турнікети та наповнення урн бюлетенями. 6. По закінченню підрахунку компютер ДВК роздруковує протоколи які підписують всі члени комісії , отримують спостерігачі , 7.Дані по результатах голосування вивішують для загального ознайомлення виборців. Систему голосування можливо прекрасно обладнати захистом від зовнішнього втручання а постійний моніторинг не дасть можливість змінювати результати волевиявлення громадян. Використовуючи цю методику відпадають потреби перевозки протоколів , довгі черги здачі їх в ОВК . Просто необхідно кур єрскою доставкою зібрати їх та доправити в ЦВК з окружних та дільничних комісій , а це зменшить витрати , які будуть необхідні для встановлення приладів на ДВК. Також всі процедури голосування будуть доступні всім громадянам в режимі реального часу що забезпечить надійне правдиве голосування й результати їх вибору Відповісти Цитувати Поскаржитись
  • віктор 17 февраля, 12:44 Методика голосування в сучасних умовах повинна відповідати вимогам суспільства: 1.Бюлетні повинні мати штрих-код щоб їх сканувати під час підрахунку голосів. 2.Отримавши бюлетень виборець проходить в зону голосування через турнікети , які підраховують кількість громадян що пройшли в зону голосування , взяли участь в голосуванні. 3.Відмітивши в кабінці вибране , виборець вкидає бюлетень до урни , також обладнаних системою підрахунку вкинутих бюлетенів. 3.Кількість вкинутих бюлетенів повинна бути такою що й кількість виборців що пройшли через турнікети , але ніякому разі не більше , що не дасть змогу вкидати бюлетні пачками. 4. По закінченню голосування члени комісії виймають бюлетні з урн на столи та за допомогою сканера зчитують дані про голосування з бюлетеня , відпадає необхідність мати за столами будь які засоби відмічання. 5. Дані з сканера поступають до комп’ютера який веде підрахунок та постійно висвітлює на загальному екрані й передає до ТВК та ЦВК. Також в постійному режимі пе Відповісти Цитувати Поскаржитись
  • Миколай 16 февраля, 20:10 Інтерв"ю ще не читав, але, можливо, вперше повністю згоден з паном-соціалістом Михайлом Охендовським. Відповісти Цитувати Поскаржитись
Loading...
Реклама
USD 26.76
EUR 28.75
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...