Топ Новини

ЦВК змінила правила жеребкування

14 вересня 2012 в 04:25
Жеребкування буде проводитися окружними виборчими комісіями за таким же принципом, як і проводилося жеребкування у ЦВК для формування самих ОВК.
cik_tsik_cvk.jpg
ZN.UA

Центральна виборча комісія внесла зміни до своєї постанови «Про порядок проведення жеребкування щодо включення кандидатур до складу дільничних виборчих комісій щодо проведення виборів народних депутатів», яка була прийнята 17 травня 2012 року.

Відповідне рішення прийнято на засіданні ЦВК за підтримки 8 з 12 присутніх на засіданні членів комісії (Жанна Усенко-Чорна і Юлія Швець проголосували проти внесення змін, а Валерій Шелудько та Ігор Жиленко утрималися).

«Фактично буде проведено одне жеребкування відразу по всіх комісіях», - повідомив член ЦВК Олександр Шелестов. Представники ВО «Свобода» і «Батьківщина» Олег Махніцький та Руслан Князевич звернули свою увагу на те, що ЦВК вносить зміни в порядок проведення жеребкування за п'ять днів до його проведення.

«Якщо дільничні комісії будуть формуватися так, як формувалися окружні виборчі комісії, за результатами одного жеребкування відразу по всіх дільницях, на цьому всі розмови про чесні вибори потрібно закінчувати», - сказав Князевич.

За його словами, ЦВК, ухвалюючи це рішення за п'ять днів до проведення жеребкування, позбавляє політичні сили можливості оскаржити його в судовому порядку. Він закликав комісію не приймати це рішення. Махніцький назвав «дискримінаційним» рішення про зміну порядку жеребкування про формування складів дільничних комісій. «Є рекомендації Венеціанської комісії щодо неможливості зміни норм виборчого законодавства за рік до проведення виборів. Це рішення є нормативним актом, який передбачає таку норму як проведення жеребкування. І це відбувається за п'ять днів до її проведення окружними виборчими комісіями», - зазначив Махніцький.

Нагадаємо, 24 серпня в ЦВК відбулося жеребкування щодо партійного представництва в 225 окружних виборчих комісіях. За результатами жеребкування ОВК сформовані з представників 19 непарламентських партій, які беруть участь у виборах, і п'яти парламентських партій. Зокрема, у кожній з 225 ОВК представлені непарламентські політичні партії: «Молодь до влади», «Україна - Русь єдина», «Народно-трудовий союз», «Братство» У той же час до складу жодної ОВК не потрапив жоден представник партій «УДАР Віталія Кличка» та «ВО «Свобода».

Читайте також:

Імітація прозорості

Глава ЦВК не хоче відеоспостереження на виборах: Ми не настільки багаті

«Батьківщина» судитиметься з Центрвиборчкомом за включення в список Тимошенко і Луценка


Жеребкування ЦВК призвела до несправедливого представництву партій в окружних комісіях

За матеріалами: УНІАН
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...