ЦРУ організувало фальшиву вакцинацію, щоб отримати ДНК членів сім'ї бін Ладена

12 липня 2011 в 14:36
Запідозривши, що Усама бін Ладен ховається в Абботабаді, ЦРУ розвернуло в цьому місті фальшиву програму вакцинації, пише The Guardian, посилаючись на результати власного розслідування. Це була спритна спроба здобути ДНК його родичів, пише журналіст Саїд Шах.

«В ході ретельної підготовки до штурму, у результаті якого бін Ладена у травні було вбито, агенти ЦРУ завербували високопоставленого пакистанського лікаря, щоб він організував в Абботабаді програму вакцинації. Заради більшої правдоподібності «проект» почали з бідних кварталів», - пише газета, посилаючись на слова пакистанських та американських держслужбовців, а також місцевих жителів.

Пізніше Міжвідомче розвідувальне управління (ISI) Пакистану заарештувало лікаря Шакіля Афріді за співпрацю з агентами американської розвідки, повідомляє видання. Цей арешт ще більше загострив напружені відносини між Вашингтоном та Ісламабадом.

Афріді, санітарний лікар Хайбер, у березні приїхав до Абботабаду і заявив, що дістав гроші на безкоштовну вакцинацію від гепатиту B. «В обхід органів охорони здоров'я Абботабада він щедро платив рядовим медикам-держслужбовцям, які брали участь в програмі, не відаючи про її зв'язки з бен Ладеном», - пише газета.

Афріді розвісив по Абботабаду плакати про вакцинацію і в березні провів початкову вакцинацію в бідному кварталі Нава-Шер. «Зазвичай вакцину від гепатиту В дають у трьох дозах, другу приймають через місяць після першої. Але у квітні замість того, щоб роздавати другу дозу Нава-Шер, лікар направив медсестер до Білали-Тауна, де жив бін Ладен», - повідомляє видання. Незрозуміло, як лікар сподівався роздобути ДНК - можливо, медсестер навчили викачувати трохи крові шприцом після щеплення.

«Медсестра, відома під ім'ям Бахто (її повне ім'я - Мухтар Бібі), зуміла увійти до садиби бін Ладена, щоб зробити щеплення. За словами декількох джерел, лікар, який чекав на вулиці, велів їй взяти з собою сумку, в якій було заховано якийсь електронний пристрій. Незрозуміло, що це був за пристрій і чи залишила медсестра його в садибі. Незрозуміло також, чи вдалося ЦРУ роздобути ДНК бін Ладенів; одне з джерел дало зрозуміти, що операція не вдалася», - йдеться у статті. Мухтар Бібі нічого не знала про справжню мету вакцинації. Вона не дає коментарів.

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.63
EUR 29.00
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...