Топ Новини

Центрвиборчком нарізав виборчі округи

9 квітня 2012 в 14:14
При визначенні кількості одномандатних округів ЦВК виходив з даних Державного реєстру виборців, згідно з якими кількість виборців в Україні станом на 9 квітня склала 36 млн 253 тис. 147 осіб.

Центральна виборча комісія встановила кількість одномандатних округів на виборах до Верховної Ради в кожному регіоні. Таке рішення було прийнято на засіданні ЦВК 9 квітня.

Згідно з рішенням, на території Автономної республіки Крим буде створено 10 округів, у Вінницькій області - 8 округів, Волинській - 5, Дніпропетровській - 17, Донецькій - 21, Житомирській - 6, Закарпатській - 6, Запорізькій - 9, Івано-Франківській - 7, Київській - 9, Кіровоградській - 5, Луганській - 11, Львівській - 12, Миколаївській - 6, Одеській - 11, Полтавській - 8, Рівненській - 5, Сумській - 6, Тернопільській - 5, Харківській - 14, Херсонській - 5, Хмельницькій - 7 , Черкаській - 7, Чернівецькій - 4, Чернігівській - 6, у місті Києві - 13, Севастополі - 2.

Всього для проведення парламентських виборів буде створено 225 одномандатних округів на постійній основі.

При визначенні кількості одномандатних округів ЦВК виходив з даних Державного реєстру виборців, згідно з якими кількість виборців в Україні станом на 9 квітня склала 36 млн 253 тис. 147 осіб. Законом передбачено, що округи створюються з приблизно рівною кількістю виборців з відхиленням не більше 12%.

ЦВК виходив з того, що орієнтовна середня кількість виборців в одному окрузі має становити 161 тис. 125 осіб.

Відповідно до закону "Про вибори народних депутатів", ЦВК повинна визначити кількість округів у кожному регіоні не пізніше, ніж за 200 днів до дня виборів, тобто до 10 квітня; створити одномандатні округи - не пізніше, ніж за 180 днів до виборів, тобто до 30 квітня; опублікувати в загальнодержавних та регіональних друкованих ЗМІ перелік одномандатних округів із зазначенням їхніх номерів, меж та центрів - не пізніше, ніж за 175 днів до виборів, тобто до 5 травня.

Крім того, ЦВК має забезпечити створення звичайних, закордонних та спеціальних виборчих дільниць на постійній основі не пізніше, ніж за 190 днів до виборів, тобто до 20 квітня.

Чергові вибори народних депутатів України повинні відбутися 28 жовтня, виборчий процес почнеться за 90 днів до дня виборів, тобто 30 липня.

Читайте також:

Член ЦВК: Конституційний суд позбавив закордонних українців права голосу

Шаповал: Що б ми не робили з Конституційним судом, це буде нагадувати перестановку меблів у борделі

До КС надійшло подання 51 депутата про висунення кандидатів у мажоритарних округах і за списками

Яценюк образився на Партію регіонів за зміни до закону про вибори і обізвав їх шулерами

За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...