Топ Новини

Три опозиційні партії висунуть єдину кандидатуру на посаду мера Києва

24 грудня 2012 в 16:59
Опозиція поки що не визначилася з кандидатурою в мери Києва, але це буде узгоджена фігура. Якщо депутатів Київради будуть обирати за мажоритарною системою, то опозиція буде узгоджувати кожного кандидата.

У партіях «УДАР», «Свобода» та «Батьківщина» поки не визначилися з єдиним кандидатом на посаду мера Києва, але вже проводять внутрішньопартійні обговорення і опитування громадської думки про майбутнє кандидатів. Про це повідомив один з лідерів Об'єднаної опозиції «Батьківщина» Микола Томенко.

Він підкреслив, що мова йде про те, що партії «УДАР», «Свобода» та «Батьківщина» погодили принципи, за якими вони будуть діяти в питанні участі у виборах мера.

«По-перше, ми погодилися з необхідністю редагування виборчого законодавства, а також повернення повноважень голови міської державної адміністрації меру міста. По-друге, ми виходимо з того, що має бути єдиний кандидат від трьох політичних сил», - розповів депутат.

«По-третє, такий єдиний кандидат повинен мати узгоджену програму дій на посаді київського міського голови та відповідну команду для її реалізації. Четвертий принцип стосується синхронізації або узгодження позицій партій на виборах до Київради», - додав Томенко.

За словами депутата, на даний момент обговорюється варіант можливості проведення виборів до Київради по тій же системі, за якою здійснювалися вибори до Верховної Ради: половина депутата вибирається за партійними списками, а половина - у мажоритарних округах. «У разі визначення такої системи виборів, 3 політичні сили будуть узгоджувати і визначатися з єдиними кандидатами в мажоритарних округах», - сказав Томенко.

Водночас, він додав, що поки ведеться дискусія з питання про пропорційні частини, чи буде створюватися єдиний список кандидатів у депутати від трьох політичних сил. «Я вважаю, що, оскільки в кожної партії є свій виборець в Києві, то було б оптимальним, щоб за партійними списками і партія «Батьківщина», і партія «УДАР», і партія «Свобода» йшли окремо, а на мажоритарних округах погоджували і висували єдиних кандидатів. Це давало б 100% гарантію не тільки отримання власної кандидатури міського голови, але й сформування більшості, що є не менш важливим на посаді мера», - сказав він.

Читайте також:

Кличко запропонував обрати мера Києва і нову міську владу 3 червня

Регіонали пообіцяли вибори мера Києва в наступному році


Черновецький хотів би бачити наступним мером Києва людину «ділову та з душею»

 

За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.73
EUR 28.60
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...