Три чверті українців назвали «соцініціативи» Януковича передвиборчим популізмом

14 травня 2012 в 07:13
Українці готові взяти гроші, обіцяні Януковичем перед виборами, хоч і впевнені, що швидше за все їх не отримають.
rabota_zarplata_dengi_2_znua.JPG
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Три чверті українців (75%) вважають, що соціальні ініціативи президента Віктора Януковича це швидше передвиборчий популізм і тільки 14% - швидше турбота про людей. Про це свідчать дані опитування, проведеного Соціологічною групою «Рейтинг».

При цьому 47% опитаних вважають, що у державі немає необхідних коштів на виконання обіцянок президента, а 35% - вважають, що кошти на них є. Ще 18% - не змогли відповісти на це питання.

Незважаючи на те, що більшість опитаних вважають ініціативи президента передвиборчим популізмом, значна частина готова поліпшити своє ставлення до Януковича в разі їхньої успішної реалізації.

Так, 19% опитаних зазначили, що їхнє ставлення до президента Януковичу однозначно покращиться в разі виконання ініціатив, ще 23% - скоріше покращиться. 46% - вважають, що їхнє ставлення не зміниться, лише у 3% - погіршиться. Ще 9% не змогли відповісти на це питання.

Таким чином, понад 40% опитаних можуть поліпшити своє ставлення до президента у разі дотримання ним своїх обіцянок - це майже вдвічі більше сьогоднішнього рівня довіри до Януковича.

Готові взяти гроші

Абсолютна більшість (від 84 до 94%) опитаних підтримують передвиборчі ініціативи президента.

Так, стимулювання державою створення нових робочих місць для молоді та осіб перед-пенсійного віку підтримують 94% опитаних, у т.ч. повністю підтримують 74% і швидше підтримують - 20%.

Стабілізацію цін на ліки першої необхідності для літніх людей підтримують 93% опитаних, у т.ч. повністю підтримують 69% і швидше підтримують - 24%.

Збільшення вдвічі одноразової допомоги до Дня Перемоги інвалідам війни підтримують 93% опитаних, у т.ч. повністю підтримують 66% і швидше підтримують - 27%.

Підвищення пенсій на 100 грн підтримують 92% опитаних, в т.ч. повністю підтримують 64% і швидше підтримують - 28%.

Виплату компенсацій за знеціненими вкладами Ощадбанку СРСР в розмірі 1000 грн підтримують 89% опитаних, в т.ч. повністю підтримують 62% і швидше підтримують - 27%.

Введення податку на багатство, зокрема, оподаткування квартир більше 200 кв.м., будинків більше 400 кв.м., машин з об'ємом двигуна більше 3,4 куб.м., підтримують 89% опитаних, в т.ч. повністю підтримують 65% і швидше підтримують - 24%.

Введення для окремих категорій громадян іпотечних кредитів під 2-3% підтримують 84% опитаних, в т.ч. повністю підтримують 58% і швидше підтримують - 26%.

Найменше вірять у виконання ініціатив Януковича на Заході та Донбасі

Так, найбільше опитані вірять у виконання ініціативи щодо збільшення вдвічі одноразової допомоги до Дня Перемоги інвалідам війни (вірять - 52%, не вірять - 36%), а також підвищення пенсій мінімум на 100 грн (вірять - 47%, не вірять - 42 %) і виплати компенсацій за знеціненими вкладами Ощадбанку СРСР в розмірі 1000 грн (вірять - 41%, не вірять - 47%).

Менше вірять у виконання ініціатив щодо стабілізації цін на ліки (вірять - 32%, не вірять - 56%), створення нових робочих місць (вірять - 27%, не вірять - 59%), введення дешевих іпотечних кредитів (вірять - 27%, не вірять - 55%) і податку на багатство (вірять - 28%, не вірять - 60%).

Менше вірять у виконання передвиборних ініціатив президента на Заході та Донбасі. Значно більше вірять на Півдні, у Центрі та на Півночі.

Соціологічна група «Рейтинг» провела опитування 15 - 26 березня 2012 року серед 2000 респондентів. Метод дослідження: особисте формалізоване інтерв'ю згідно з опитувальником (face to face). Помилка репрезентативності дослідження (з ймовірністю 0,95): для значень близьких до 50% похибка становить не більше 2,2%, для значень близьких до 30% - не більше 2%, для значень близьких до 10% - не більше 1,3 %, для значень близьких до 5% - не більше 1%.

Читайте також:

Янукович вважає корисною для України паузу у відносинах з Євросоюзом

У Донецьку освистали регіонала, який розповідав про передвиборчі ініціативи Януковича

Спадкоємці вкладників Ощадбанку СРСР зможуть розраховувати лише на 500 грн


Вклади Ощадбанку СРСР почнуть повертати тим, кому за 80

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...