Третина українців впевнені, що на відеокамерах на виборах "хтось заробить", але половина все ж вірить в їхнє призначення

27 серпня 2012 в 14:17
Українці розділилися у своїй думці щодо "корисності" встановлення відеокамер на виборчих дільницях. Так, одні вважають, що відеоспостереження за голосуванням переслідує дещо іншу мету, ніж заявлено. Проте інша половина суспільства все ж вірить, що такі заходи допоможуть уникнути порушень в процесі виборів.
socopros_podpisi_vybori_vibory_11.JPG
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Більше половини українців вважають, що встановлення відеокамер на виборчих дільницях переслідує дещо іншу мету, ніж попередження порушень.

Про це свідчать дані соціологічного опитування, проведеного Фондом "Демократичні ініціативи" спільно з соціологічною службою Центру Разумкова.

Згідно з опитуванням, 31,0% респондентів вважають, що "просто хтось на цьому добре заробить"; 15,1% - щоб залякати виборців, що про їхнє голосування дізнаються; 13,3% - щоб знати, хто як проголосував; 47,9% - щоб попередити порушення на виборчих дільницях.

При цьому 34,8% опитаних заявили, що вони не підтримують такі заходи, 17,9% не змогли відповісти, 47,3% висловилися на підтримку.

На виборах українцям покажуть в онлайні процес голосування, але не підрахунок голосів

У той же час 87,5% заявили, що відеокамери їх не залякають так, що вони не зможуть проголосувати за партію або кандидата, за яких збиралися, 4,5% визнали, що залякають, 8,0% не змогли відповісти.

Нагадаємо, Верховна Рада України внесла зміни до державного бюджету, виділивши 996 млн грн на організацію відеоспостереження за парламентськими виборами. Згідно з рішенням Кабміну, встановленням відеокамер на безальтернативній основі займеться російська компанія "Сітронікс".

Опитування проводилося з 10 по 15 серпня, всього було опитано 2,009 тис. респондентів у 132 населених пунктах у всіх регіонах України. Похибка складає 2,3% з імовірністю 0,95.

Читайте також:

Імітація прозорості

Глава ЦВК не хоче відеоспостереження на виборах: Ми не настільки багаті

«Опора» закликала встановити відеоспостереження підрахунку голосів на виборах

Рада вирішила обладнати виборчі дільниці веб-камерами майже на мільярд гривень

За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...