Томенко вимагає розслідувати, як приймало мовний закон «організоване злочинне угруповання»

Поділитися
© svit24.net
Микола Томенко попросив Віктора Пшонку провести розслідування того, як був прийнятий закон про мови, і з'ясувати, «чи діяла парламентська більшість як організоване злочинне угруповання під час голосування».

Народний депутат України Микола Томенко направив звернення Генеральному прокурору України Віктору Пшонці щодо порушень Конституції та законів України, які відбулися на пленарному засіданні Верховної Ради України 3 липня під час прийняття проекту Закону України «Про основи державної мовної політики», повідомила прес-служба депутата.

«Численні порушення Конституції та законодавства здійснювалися свідомо, за попередньою домовленістю групою осіб і привели до результатів, які представляють реальну загрозу для громадянського миру і спокою, суверенітету і незалежності України», Томенко попросив Віктора Пшонку забезпечити проведення розслідування всіх обставин справи та вжити заходів прокурорського реагування для забезпечення дотримання вимог Конституції, законів та притягнення до відповідальності винних у їх порушенні.

«Генеральна прокуратура має з'ясувати чи діяла парламентська більшість як організоване злочинне угруповання під час голосування за мовний закон», - підкреслив він.

- Опозиція буде продовжувати акцію протесту, поки не будуть виконані її вимоги

У своєму зверненні Томенко зазначив, що винесення законопроекту на розгляд пленарного засідання Верховної Ради України відбулося з порушеннями вимог Регламенту Верховної Ради України з підготовки законопроекту до другого читання профільним Комітетом Верховної Ради України, вимог Конституції та Регламенту Верховної Ради України щодо права законодавчої ініціативи депутатів. Він підкреслив, що законопроект було винесено на розгляд до закінчення терміну його підготовки профільним комітетом. При цьому не були розглянуті більше двох тисяч поправок, внесених депутатами до другого читання.

Томенко також зазначив, що при винесенні проекту на голосування в цілому були порушені вимоги Регламенту щодо порядку ведення засідань і процедури розгляду питань, оскільки до цього не сталося позитивного голосування про включення даного проекту до порядку денного пленарного засідання.

Проте, додав він, під час самого голосування відбулися масштабні фальсифікації волевиявлення народних депутатів у зв'язку з порушенням вимог статті 84 Конституції України та частини третьої статті 47 Регламенту Верховної Ради України про особисте голосування депутатів. Підтвердженням останнього є те, що після голосування одинадцять народних депутатів України (у тому числі і сам Томенко) заявили про відкликання своїх голосів «за» цей закон, оскільки вони за нього не голосували. !zn

Читайте також:

Відставка Томенка буде розглянута на позачерговій сесії, - Єфремов

Томенко не виключає, що акції протесту можуть охопити всю Україну

Вже 11 депутатів відкликали голоси за закон про мови

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі