Топ Новини

Тимошенко закінчила виступати, засідання перенесено на завтра

29 вересня 2011 в 16:59
Печерський райсуд Києва переніс на 30 вересня розгляд кримінальної справи Юлії Тимошенко. Перерву в засіданні оголосив головуючий суддя Родіон Кірєєв. Суд відновить розгляд справи о 9:00.

 

Засідання суду в четвер закінчилося виступом Ю. Тимошенко в рамках дебатів.
 
У ході своєї промови вона заявила, що звинувачення на її адресу є абсурдними і грунтуються на сфальсифікованих доказах.
 
Крім того, Ю. Тимошенко заявила, що фактично її доручення не можуть розглядатися як директиви уряду, а в самих директивах не було необхідності, оскільки газові угоди не міжнародні, а зовнішньоекономічні, а також підписані суб'єктами господарювання НАК "Нафтогаз України" і російським "Газпромом".
 
"Якщо на фоні цього всього буде обвинувальний вирок, то це треба вже в цирку показувати ... Це треба вносити в підручники, як не можна писати (звинувачення). Ці люди вважають умислом бажання політика створити позитивний імідж!", - обурилася Ю. Тимошенко.
 
При цьому, звертаючись до представників держобвинувачення, вона сказала: "Я розумію, шановні прокурори, що ви цю нісенітницю не писали".
 
"Якщо цілий Медведько для всіх прокурорів написав, що мої директиви не можна розуміти як директиви уряду ..., кого ви тут тримаєте за неповноцінних? Які ще докази необхідні, щоб ця, вибачте, зграя, не вимагала сім років для мене за політичним дорученням", - сказала підсудна.
 
Екс-прем'єр також процитувала міністра юстиції Олександра Лавриновича: "Він прямо по пунктах розклав, що в моїх діях немає порушення закону".
 
Ю. Тимошенко підкреслила, що матеріали були в слідчого до порушення кримінальної справи і слідчий знав, що "порушив справу без складу злочину".
 
"Креативною", на думку підсудної, з боку прокуратури стала позиція, що документ, який Тимошенко видала на проведення газових переговорів не можна вважати дорученням, тому що він написаний не на бланку. "Я задумала і написала як своє доручення. Даруйте, що не на бланку. Пан суддя, я підписала його як доручення і не підроблювала його, ставлячи свій підпис", - сказала вона.
 
Екс-прем’єр здивована тим, що держзвинувачення тривалий час встановлювало, кому саме були передані директиви. "Вони з’ясовують, кому я дала доручення. До якого абсурду доходить звинувачення! Та кому захотіла, тому і дала почитати", - сказала вона, нагадавши, що у момент передачі директив в одному приміщенні знаходилися Олег Дубина, який на той час був главою НАК Нафтогаз України, його перший заступник Ігор Діденко та Юрій Продан, який був тоді міністром палива і енергетики.
 
За словами екс-прем'єра, не може в якості головного документа звинувачення розглядатися документ, під яким стоїть факсимілий підпис.
 
"Знайдіть оригінал! Ви сьогодні вивчаєте муляж! Я хочу запитати в прокурора і в судді: ви розумієте, що вас підставляють ?!... Ключовий доказ у справі мною не підписувався, я не ставила на ньому печатку і його текст не готувала", - заявила Ю. Тимошенко.
 
Як повідомлялося, в ході судових дебатів у четвер Ю. Тимошенко заявила, що вважає, що її вина у вчиненні злочину при укладанні газових угод з Росією в 2009 році не була доведена в суді.
 
Вона в черговий раз зазначила, що в її діях, коли вона займалася врегулюванням газової кризи в 2009 році, не було складу злочину.
 
За словами екс-прем'єра, якби ситуація повторилася, то вона прийняла б такі ж рішення.
 
За матеріалами: Українські новини
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...