Топ Новини

Тимошенко взяла всю відповідальність за газові угоди 2009 року на себе

14 червня 2011 в 15:24
Екс-прем'єр-міністр України Юлія Тимошенко взяла на себе всю відповідальність за підписання контрактів між НАК "Нафтогаз" і "Газпромом", укладених у 2009 році.
9_06_Tymoshenko__209.JPG
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Так, у протоколі очної ставки з Олегом Дубиною, який опубліковала "Українська правда", Юлія Тимошенко від руки написла: "Вся відповідальність за підписання контрактів лежить на мені як тогочасному главі уряду. Не знущайтеся над іншими людьми! Все це є політичною розправою".

Також Ю. Тимошенко на очній ставці заявила, що "немає значення, де готували ці документи (директиви) й хто їх готував". "Директиви делегації НАК "Нафтогаз" на перемови з ВАТ "Газпром" за своєю юридичною природою є дорученням прем'єр-міністра, яке слід розглядати як форму реалізації прем'єр-міністром своїх повноважень, передбачених Конституцією та законами України", - сказала Ю. Тимошенко, а О. Дубина заявив, що вважає, що "директиви прем'єр-міністра України є обов'язковими для виконання тими посадовими особами, яких вони стосуються. (...) Виконання цих директив для мене було обов'язковим".

Тим часом, на питання, як би він діяв, якщо б дізнався, що директиви за підписом Ю. Тимошенко склад уряду не затверджував, О. Дубина відповів: "Враховуючи, що ми ледь не втратили Одеську область, а також частину Дніпропетровської й південь України, оскільки були сильні морози, я не знаю, як би я вчинив у тій ситуації".

 Він також кілька разів підкреслив, що ситуація з газом в Україні була "на межі фолу, передаварійною. Вперше в історії України газ йшов із заходу на схід, чого ні в одному газотранспортному проекті для України не було".

Тим не менш, О. Дубина наполягав: "до того моменту, поки Тимошенко Ю.В. не надала мені згадані директиви, я відмовлявся підписувати газовий контракт у зв'язку з тим, що вважав, що формульна базова ціна на газ, у сумі 450 доларів за тисячу кубометрів, була завищена".

У результаті пакетних домовленостей з "Газпромом", за словами О. Дубини, вартість газу для України в 2009 році становила "225 або 227 доларів США за 1000 куб.м",  а для технологічних потреб "Укртрансгазу" використовували газ, придбаний за ціною 154 дол за 1000 куб.м.

Як повідомляло ZN.UA, свідчення О. Дубини стали підгрунтям кримінальної справи проти Ю. Тимошенко за фактом перевищення службових повноважень при підписанні газових угод у січні 2009 року.

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...