Топ Новини

Тимошенко вважає, що Лутковська не зможе однаково захищати права всіх громадян України

12 березня 2012 в 13:44
Екс-прем'єр вважає, що Лутковська не може претендувати на посаду омбудсмена, оскільки є людиною, намертво інтегрованою в існуючу владу. За словами Тимошенко, для Лутковської "права людини" - це порожній звук".
tymoshenko.jpg
tymoshenko.ua

Екс-прем'єр-міністр України Юлія Тимошенко заявляє про неприпустимість обрання Валерії Лутковської на посаду Уповноваженого Верховної Ради з прав людини.

"Пані Лутковська категорично не може претендувати на цю посаду, оскільки є людиною, намертво інтегрованою в існуючу владу. Лутковська - людина команди Януковича: банди, яка не має нічого спільного з правозахисною місією, для якої словосполучення "права людини" - це порожній звук" , - заявила Тимошенко.

Екс-прем'єр нагадала, що урядовий уповноважений у справах Європейського суду з прав людини Лутковська тривалий час була партнером у юридичній фірмі "Лавринович і партнери", а також працювала заступником міністра юстиції Олександра Лавриновича.

"У нас генеральний прокурор складає присягу на вірність не українському народу, а особисто президенту. А на посаду головного правозахисника Янукович хоче призначити "свою" людину. Яке це має відношення до дотримання свобод, захисту прав та виконання європейських демократичних стандартів? Ніякого!" - підкреслила Тимошенко.

Нагадаємо, 8 лютого 2012 року завершився термін повноважень чинного уповноваженого Верховної Ради з прав людини Карпачової. Відповідно до законодавства, омбудсмен переобирається кожні 5 років. Карпачова займає цей пост з 1998 року

У парламенті є офіційне подання з обрання уповноваженим з прав людини голови Української Гельсінської спілки з прав людини Євгена Захарова. Депутати фракції Партії регіонів запропонували на посаду омбудсмена В.Лутковську.

У той же час, голова Верховної Ради України Володимир Литвин заявив, що скористається правом висувати свою кандидатуру на посаду омбудсмена, якщо 15 березня він не буде обраний.

Читайте також:

Карпачовій готують заміну

Регіонали і опозиція запропонували Раді своїх кандидатів на пост омбудсмена

У Раді визначилися з кандидатурою омбудсмена

Литвин може висунути свого кандидата на пост омбудсмена

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...