Топ Новини

Тимошенко вимагає закрити справу про держгарантії щодо боргу ЄЕСУ

23 жовтня 2012 в 17:05
Тимошенко звернулася із заявою про закриття кримінальної справи про державні гарантії за зобов'язаннями корпорації ЄЕСУ. Документ уже зареєстрований в Службі безпеки України.
timoshenko33
vtabloid.com

Екс-прем'єр-міністр України Юлія Тимошенко звернулася із заявою про закриття кримінальної справи про державні гарантії за зобов'язаннями корпорації "Єдині енергетичні системи України" (ЄЕСУ), повідомив 23 жовтня адвокат екс-прем'єра Олександр Плахотнюк.

"Враховуючи позицію Кабінету міністрів у даній господарській справі, було подано Юлією Володимирівною відповідну заяву про закриття даної кримінальної справи у зв'язку з відсутністю скоєння злочину", - сказав Плахотнюк журналістам біля ЦКЛ № 5 у Харкові, де екс-прем'єр перебуває на лікуванні.

За його словами, заява подана на ім'я начальника слідчого управління СБУ в Харківській області Миколи Грабіка і вже зареєстрована в Службі безпеки України.

Як повідомлялося, 22 жовтня Апеляційний господарський суд Києва призупинив провадження з розгляду апеляції про виплату українським урядом боргу корпорації ЄЕСУ перед Міністерством оборони Російської Федерації у зв'язку з розслідуванням СБУ аналогічного кримінальної справи.

Рішення прийнято у зв'язку з відповідним клопотанням Кабінету міністрів, що надійшло до суду 19 жовтня. "Направити Службі безпеки України матеріали господарської справи ... Зупинити апеляційне провадження у справі", - сказав головуючий суддя Шапран, оголошуючи рішення за клопотанням.

Раніше Міноборони РФ звернулося у Госпсуд Києва з позовом про виплату урядом України 3,24 мільярда гривень у справі корпорації ЄЕСУ. Російська сторона вимагає залучити в якості відповідача, окрім Кабміну України, Держказначейство. ЄЕСУ у справі фігурує в якості третьої особи. Зазначений обов'язок, як стверджує позивач, виник наприкінці 1990-х років, коли ЄЕСУ на чолі Юлією Тимошенко не виконала гарантовану урядом України на чолі з Павлом Лазаренком угоду 1997 року про постачання корпорацією ЄЕСУ продукції для потреб російського оборонного відомства.

Представник корпорації ЄЕСУ в суді заявив, що листи П.Лазаренка юридично не є державними гарантіями, а ЄЕСУ виконати постачання в повному обсязі завадив тиск з боку державних органів України. Представники уряду України на засіданні суду вказували на закінчення терміну позовної давності, а також стверджували, що ніяких держгарантій за зобов'язаннями ЄЕСУ не було.

19 вересня поточного року Госпсуд Києва частково задовольнив позов Міноборони РФ щодо боргу ЄЕСУ, зобов'язавши Україну виплатити російській стороні 3,113 мільярда гривень. 25 вересня представник Кабінету міністрів України оскаржив дане судове рішення. Також апеляції на це рішення подали Держказначейство і ЄЕСУ. Скарги об'єднані в одне провадження.

Печерський районний суд Києва 11 жовтня 2011 року засудив Тимошенко до 7 років позбавлення волі за перевищення повноважень під час підписання газових контрактів з Росією в 2009-му році.

Вона відбуває покарання в Качанівській колонії в Харкові. В даний час проходить курс лікування в одній з харківських лікарень.

У Харкові проходять судові засідання ще за одним звинуваченням, інкримінованим Тимошенко, яке стосується діяльності корпорації "Єдині енергетичні системи України". На цих засіданнях Тимошенко не присутня. Засідання відкладаються через стан здоров'я екс-прем'єра. Брати участь в засіданнях суду у режимі відеоконференції Тимошенко категорично відмовляється.

Чергове засідання призначене на 13 листопада.
Тимошенко звинувачується за п'ятьма епізодами: організація заволодіння державними коштами в особливо великому розмірі у період 1997-1998 роках шляхом незаконного отримання податку на додану вартість (ч.3 ст.27, ч.5 ст.191 КК), замах на заволодіння державними коштами в особливо великому розмірі у період 1997-1998 років шляхом незаконного отримання податку на додану вартість (ч.3 27, ч.2 ст.15, ч.5 ст.191 КК), несплата податку по підприємству ЄЕСУ (ч.3 ст27, ч.3 ст.212 КК), несплата прибуткового податку, (ч.3.ст.212 КК), здійснення злочину шляхом службового підроблення (ч.3 ст.27, ч.2 ст.366 КК).

Читайте також:

Кабмін просить суд призупинити розгляд справи про виплату Міноборони РФ боргу ЄЕСУ

Кабмін попросив суд відхилити претензії Росії щодо виплати боргів ЄЕСУ

Прокурор у справі Тимошенко пообіцяла, що екс-прем'єр рано чи пізно постане перед судом

Мін'юст спробує «повісити» борг ЄЕСУ на Тимошенко

 

За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...