Тимошенко викликають до суду Нью-Йорка

13 лютого 2012 в 13:35
Американська фірма UTICo, яка співпрацює з Генпрокуратурою України, домоглася офіційного виклику Юлії Тимошенко до суду Нью-Йорка. Тимошенко "без будь-яких пояснень відмовилася отримувати перераховані в цьому акті документи".
tymoshenko.jpg
byut.com.ua

Американська фірма UTICo, яка працює за дорученням з Генпрокуратурою, домоглася офіційного виклику Юлії Тимошенко до суду Нью-Йорка. Це випливає з документів, які є в розпорядженні "Української правди".

Як сказано в акті, складеному співробітниками СІЗО, Тимошенко "без будь-яких пояснень відмовилася отримувати перераховані в цьому акті документи".

Як повідомив в інтерв'ю DT.UA захисник Тимошенко Сергій Власенко суддя нью-йоркського суду Салліван розглянув претензії UTICo і прийшов до висновку, що «позов заявлений безпідставно і до неналежної особі», тому компанія UTICo не була допущена до справи.

«Тоді UTICo спробувала зайти з цим же позовом, але в окремому провадженні. Але я думаю, що і цей її позов чекає доля попереднього. Адже їм відмовили не за формальними показниками, а суддя, дослідивши правову природу правовідносин між UTICo і Тимошенко, встановив, що таких відносин немає. Тому ніяких претензій UTICo до Юлії Тимошенко мати не може», - заявив адвокат.

Власенко вважає, що з приводу другого позову щодо UTICo можуть бути навіть застосовані санкції за зловживання правом на позов.

«Оскільки в США діє англо-саксонська модель права, що передбачає прецедентне рішення, то і в новому старому позові їм буде відмовлено. Я навіть смію припустити, що до посадових осіб компанії UTICo можуть бути застосовані санкції за зловживання своїм правом на позов. Адже один раз їм вже вказали на неправомірність подання позову, а вони намагаються вдруге пред'явити його до того ж відповідача, що досить чітко свідчить про зловживання правом на позов», - сказав Власенко.

Минулого року компанія UTICo подала позов до Окружного суду Північного округу Нью-Йорка проти Юлії Тимошенко в рамках стягнення з "ЄЕСУ" 18 мільйонів 344 тисяч 480 доларів.

9 грудня 2011 року до Шевченківського райсуду Києва надійшло на виконання доручення Окружного суду Північного округу Нью-Йорка про вручення документів Тимошенко.

Через тиждень, 16 грудня 2011-го, у Лук'янівському слідчому ізоляторі їй спробували вручити повістку до нью-йоркського суду і позов UTICo.

10 січня 2012 року Шевченківський райсуд легітимізував всю процедуру. "Документи, що підлягають врученню за дорученням іноземного суду, вважаються врученими", - сказано у рішенні суду.

Читайте також:

Американська UTICo продовжує вимагати від Тимошенко повернути борг

Адвокат Тимошенко оскаржив відновлення справи про банківські картки

Сергій Власенко: «Я свято вірю в ефект юридичного бумеранга»

За матеріалами: Українська правда
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.59
EUR 28.96
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...