Тимошенко не буде спілкуватися з американськими юристами по відеоконференції

8 серпня 2012 в 17:19
Брати участь в опитуванні американськими юристами засуджена Тимошенко, що перебуває на лікуванні екс-прем'єр не буде як мінімум доти, поки не отримає можливість проконсультуватися зі своїми адвокатами. Опитування Тимошенко хочуть провести представники інтересів компанії UTICo, яка вимагає від Тимошенко повернути борг ЄЕСУ в $18 млн.
Vlasenko_Tymoshenko_1-1.JPG
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Екс-прем'єр Юлія Тимошенко не буде спілкуватися з юристами американської компанії UTICo в режимі відеоконференції, заявив захисник екс-прем'єра Сергій Власенко.

Нагадаємо, сьогодні ЗМІ повідомили, що Міністерство юстиції України отримало з США пакет документів, який складається з повідомлення про необхідність проведення опитування екс-прем'єра і календарного плану розгляду цієї справи американським судом.

"У відеоконференції вона брати участь не буде як мінімум доти, поки не отримає можливість проконсультуватися зі своїми американськими адвокатами", - сказав Власенко, коментуючи таку інформацію.

- Американська UTICo продовжує вимагати від Тимошенко повернути борг у млн

За словами захисника, станом на вечір вівторка (7 серпня) Тимошенко не отримувала цих документів. "Я, на жаль, сьогодні Юлію Тимошенко не бачив, станом на вчора у неї цього пакета не було", - сказав Власенко в середу, 8 серпня.

Він також засумнівався в тому, що позов компанії UTICo прийнятий до розгляду судом у США. "Я хочу підкреслити, що це (компанія UTICo - ред.) - не американські юристи, а радянські емігранти, які дуже тісно співпрацюють з українською Генеральною прокуратурою. Вони з цим позовом намагаються зайти з різних сторін, їм уже відмовляли, оскільки позов заявлено безпідставно і до неналежної особи", - сказав Власенко.

- Тимошенко викликають до суду Нью-Йорка

Він нагадав також, що відповідно до українського законодавства окремі слідчі дії в режимі відеоконференції можуть проводитися тільки з письмової згоди людини.

"Відповідно до українських законів відеоконференція може здійснюватися тільки за згодою людини, тобто неможливо притягти Юлію Володимирівну, прикувати її наручниками, посадити її перед телевізором і сказати брати участь у відеоконференції - це її право, а не обов'язок. Тому великий привіт радянсько-американським емігрантським юристам, які обслуговують Генеральну прокуратуру", - сказав Власенко.

Раніше газета "КоммерсантЪ-Україна" повідомила, що має в своєму розпорядженні копії документів, направлених Головним управлінням юстиції у Харківській області на чолі Комінтернівського районного суду Харкова Василю Буцко для організації вручення їх екс-прем'єру. Мова йде про судову документацію у справі "Universal Trading&Investment Co., Inc. Проти Юлії Тимошенко", яке розглядається окружним судом США південного округу Нью-Йорка. Пакет документів був направлений до Мін'юсту юридичною фірмою Пітера Джозефа, яка представляє інтереси компанії Universal Trading&Investment Co., Inc.

Американська компанія Universal Trading&Investment Co., Inc. (UTICo) вимагає від Тимошенко виплатити борги компанії "Єдині енергетичні системи України" (ЄЕСУ) у розмірі ,3 млн.

Пакет документів, який просять передати екс-прем'єру, складається з плану судового провадження у цій справі і повідомлення про опитування відповідача. "Зверніть увагу, що відповідно до п. 30 федеральних правил цивільного судочинства Universal Trading&Investment Co., Inc., позивач, з дозволу Міністерства юстиції України в призначений день і час буде опитувати відповідача Юлію Тимошенко за адресою: Качанівська пенітенціарна установа № 54 , провулок Вишневського, 16г, Харків, України", - цитує видання повідомлення про опитування відповідача, датоване 22 червня 2012 року.

У документі вказується, що опитування екс-прем'єра в разі його початку буде продовжуватися щодня, крім неділі, до тих пір, поки не завершиться.

Згідно з планом судового виробництва, датованому 6 серпня 2012 року, всі фактичні дані повинні бути передані до суду до 4 жовтня 2012 року, зокрема показання - до 31 серпня. Експертні висновки у справі повинні бути готові не пізніше 12 грудня 2012 року, при цьому не пізніше 3 жовтня сторони мають узгодити графік експертних звернень. Засідання окружного суду південного округу Нью-Йорка у справі Universal Trading&Investment Co., Inc. проти Ю.Тимошенко заплановано на 5 вересня.

Читайте також:

Американська компанія вимагає через суд млн у Тимошенко


Адвокат Тимошенко оскаржив відновлення справи про банківські картки

Сергій Власенко: «Я свято вірю в ефект юридичного бумеранга»

 

За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.67
EUR 28.94
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...