Топ Новини

Тимошенко і Немиря викривають Януковича на сторінках The Wall Street Journal

2 вересня 2011 в 14:00
Екс-прем'єр Юлія Тимошенко у співавторстві з екс-віце-прем'єром Григорієм Немирею опублікували статтю у Wall Street Journal, у якій закликають Європу не вірити обіцянкам президента Віктора Януковича.

Це відгук на цю статтю В.Януковича "Майбутнє України пов'язане з Європейським Союзом", опубліковану тією ж газетою минулого тижня.

"Чорновий варіант статті Тимошенко написала у київському СІЗО", - повідомляє видання.

«Янукович встановив механізми, які асоціюються з автократією в радянському стилі. Сьогодні він має абсолютний контроль над виконавчою, законодавчою і судовою гілками уряду. Тепер парламент - його слухняний "штемпель" на законах, а спецслужби він кооптував для придушення інакомислення», - йдеться у статті.

Проявом "презирства до конституційного правління" автори вважають той факт, що В.Янукович продовжив термін оренди російської бази ВМФ у Севастополі.

"Тим часом до країни повернулася цензура ЗМІ. Людей залякують і переслідують за те, що вони висловлюють свою думку. Це і є "сучасна та динамічна країна", яку обіцяє Янукович?" - пишуть Ю.Тимошенко і Г.Немиря.

Автори нагадують, що Європа ніколи не укладала подібних угод з недемократичними державами.

"Ми гаряче переконані, що майбутнє України - в Європі Ми не хочемо, аби показові політичні процеси над Тимошенко і її соратниками збили Україну з європейського шляху, але варто зазначити: ЄС ще ніколи не укладав настільки далекосяжних угод про свободу торгівлі з недемократичними державами. На жаль, саме на таку державу Україна зараз перетворюється", - говориться у статті.

У публікації екс-міністри розкритикували харківські угоди.

"Дивно, що натомість продовження оренди бази у Севастополі Янукович не отримав нічого, окрім річної знижки на російський газ", - пишуть вони.

В.Янукович у своїй статті вказує на необхідність подальших реформ, на що Ю.Тимошенко та Г.Немиря написали: "Але якщо врахувати, що його режим капризно ігнорує рекомендації Венеціанської комісії Ради Європи, що стосуються реформи судової системи, його заяви важко сприйняти серйозно".

Також вони нагадали, що під вартою зараз перебувають Ю.Тимошенко і ще 10 колишніх членів її адміністрації, і що справжня причина судових процесів - бажання помсти, а також прагнення розчавити опозицію напередодні виборів, вважають автори.

Ю.Тимошенко і Г.Немиря закликають читачів газети не вірити обіцянкам Януковича.

"Якщо ми будемо діяти спільно, відстоюючи спільні цінності та спільні інтереси, а також відмовимося від пропаганди заради відвертих розмов, Україна все-таки зможе воскресити свою демократію і зайняти своє місце в Європі і у світовому співтоваристві демократій", - підсумовують вони.

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...