Топ Новини

Тимошенко закликала Януковича особисто втрутитися в ситуацію у Раді

5 квітня 2013 в 18:09

Тимошенко закликала Януковича негайно втрутитися в ситуацію, що склалася в Раді і зібрати загальнонаціональний круглий стіл для пошуку компромісу. На думку екс-прем'єра, це той момент, коли діючий президент зможе "почати підніматися на рівень лідера країни".

Екс-прем'єр Юлія Тимошенко закликає президента України Віктора Януковича не підписувати закони, прийняті парламентською більшістю 4 квітня на засіданні, що проходило на вул. Банкова.

Цю заяву озвучив захисник екс-прем'єра Сергій Власенко на брифінгу в п'ятницю в Харкові. При цьому Власенко підкреслив, що заяву Тимошенко написано в четвер і передано йому в п'ятницю під час зустрічі.

"Ні за яких обставин не підписуйте незаконно розглянуті вашою парламентською більшістю законопроекти, хто б вам це не радив робити. Як тільки ви поставите під цими законопроектами свій підпис, ви принизите себе і саму посаду президента України", - йдеться в заяві Тимошенко, адресованій Януковичу.

Тимошенко зазначає, що в історії України вже мали місце такі дії парламентської більшості, і вони виявилися помилковими.

"Сьогодні (4 квітня) народні депутати вашої парламентської більшості покинули сесійний зал у Верховній Раді, сховалися за закритими дверима від засобів масової інформації, своїх колег - опозиційних народних депутатів і майже в підпіллі почали приймати закони ім'ям українського народу. Це розвал основ життя держави, який відбувається під вашим керівництвом", - наголошується у зверненні.

Тимошенко підкреслила, що подібна ситуація вже мала місце в історії України. "В той час наша парламентська більшість робила те ж саме: покинула сесійний зал і окремо від парламентської опозиції приймала рішення в Українському домі. Ми тоді, як і сьогодні, відчували себе всесильними і переможцями, тому що вважали наші цілі настільки праведними, що вони дозволяли нам діяти силовими методами. Я звертаюся до вас сьогодні, тому що вважаю, що тоді була допущена історична помилка усіма, хто був учасником тих подій в Українському домі, навіть якщо юридично все було зроблено бездоганно, тому що той своєрідний парламентський переворот залишив в історії України принизливий присмак несправедливості і беззаконня. І всі народні депутати, які брали в ньому участь, замарані в тому політичному насильстві. Хотілося б вирвати і спалити ті історичні сторінки, але той минулий сором вже став безсмертним", - говориться в заяві.

Екс-прем'єр закликає Януковича негайно втрутитися в ситуацію і зібрати загальнонаціональний круглий стіл для пошуку компромісу.

"Я ще раз звертаюся до вас Віктор Федорович з порадою не повторювати цю помилку і невідкладно особисто втрутитися в ситуацію, яка склалася у Верховній Раді. Ні за яких обставин не підписуйте незаконно розглянуті вашою парламентською більшістю законопроекти, хто б вам це не радив робити. Як тільки ви поставите під цими законопроектами свій підпис, ви принизите себе і саму посаду президента України", - зазначила Тимошенко.

"Це той момент, коли ви зможете почати підніматися на рівень лідера країни. Негайно зберіть загальнонаціональний круглий стіл, запросіть на нього всіх позафракційних депутатів, делегації від усіх парламентських фракцій і допоможіть їм знайти компроміс по всіх конфліктних питаннях, які призвели до важкої парламентської кризи, але не імітуйте знаходження компромісу, а реально їх знайдіть. Якщо ви досягнете взаєморозуміння з усіма парламентськими фракціями, тим самим ви зробите перший крок налагодження ваших відносин з народом, доля якого зараз довірена вам як президентові України", - йдеться в заяві Тимошенко.

Екс-прем'єр підкреслює, що вважає неприпустимим використання у цій ситуації "абсолютної влади".

"Утримайтеся під час цих переговорів від використання абсолютної влади, яку ви сконцентрували у своїх руках. Спробуйте знайти розуміння на основі мудрості і справедливості. Повірте мені, Вікторе Федоровичу, що це лише ілюзія, що гідним лідером нації є той, хто може всіх силою скрутити в баранячий ріг. Це непоганий трюк для циркової арени, але гідним лідером може бути лише той, хто для свого народу є втіленням справедливості, голосом правди, гарантом захищеності, хто може не розривати, а з'єднувати, не принижувати, а любити. Сьогодні країна потрапила в смугу небезпечної турбулентності, яка загрожує її існуванню. Багатьом людям страшно. Вони розгублені і потребують підтримки і справедливих дій. Як сказав один з найкращих президентів Сполучених Штатів: "Країні сьогодні потрібно перев'язати рани". Так склалися обставини, що сьогодні ви можете це зробити. Якщо ви відмовитеся від підписання несправедливо прийнятих сьогодні законопроектів, зберете загальнонаціональний круглий стіл і справедливо допоможете вирішити у Верховній Раді конфліктні питання, ви впишете перші гідні сторінки в історію вашого правління", - йдеться у зверненні.

"Прислухайтеся до моїх порад, тому що зробити те, що я раджу, потрібно не тільки для повернення спокою в країну, це потрібно в першу чергу вам особисто, тому що Україна має таку історичну анатомію, що брати її силою безперспективно. Та не такі, як ви, вибачте, пробували. І де вони? Україна може бути зі своїм лідером лише по любові, по довірі, по мудрості, по справедливості. На жаль, поки у нас таких президентів не було. Ще не пізно спробувати вам. Почніть зараз", - йдеться в заяві Тимошенко.

Як повідомлялося, у четвер депутати більшості провели засідання в актовому залі комітету Верховної Ради, оскільки сесійну залу парламенту на вул.Грушевського було заблоковано опозиціонерами. Під час засідання депутати прийняли понад 20 законів.

В опозиції наполягають, що голосування депутатів поза Верховною Радою суперечить Конституції, а також стверджують, що насправді у регіоналів не було навіть кворуму.

Опозиційні Парламентські фракції вимагають переголосувати закони, прийняті більшістю 4 квітня на "виїзному" засіданні на Банковій. Між тим, у Партії регіонів заявляють, що голосування на Банковій було законним.

Як повідомив заступник голови адміністрації президента Сергій Ларін, Янукович підпише прийняті парламентською більшістю на "виїзному" засіданні закони в разі їх надходження в адміністрацію президента в установленому законом порядку.

Читайте також:

Опублікований список депутатів - учасників "виїзного засідання"

Янукович підпише закони, прийняті парламентською більшістю на Банковій

Якщо опозиція не розблокує Раду, регіонали будуть збиратися поза стінами парламенту

Регіонали пішли з Ради "думати над новим планом"

За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
2 коментаря
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...