Тимошенко повідомили умови етапування до Києва

20 лютого 2013 в 10:23

Керівництво Качанівської колонії висунуло кілька умов до екс-прем'єра Юлії Тимошенко, у разі виконання яких, її зможуть етапувати до Києва, на судове засідання у справі про вбивство народного депутата Євгена Щербаня.

timoshenko.jpg
Юлія Тимошенко
cit.ua

Захисник екс-прем'єра Юлії Тимошенко народний депутат Сергій Власенко заявив, що начальник Качанівської колонії Ігор Колпащиков у понеділок висунув його підзахисній чотири умови, при виконанні яких вона була б доставлена вчора до Києва на допит одного зі свідків у справі про вбивство Євгена Щербаня.

Як відомо, Печерський районний суд розглядає цю справу з 6 лютого без участі Юлії Тимошенко, обвинуваченої в організації злочину. Відсутність пані Тимошенко в Державній пенітенціарній службі пояснили її відмовою прибути до суду. Захист спростував цю інформацію, надавши суду відповідну заяву екс-прем'єра, пише Коммерсант-Украина.

"Представники колонії попросили Юлію Тимошенко на відеокамеру відповісти на чотири питання: чи зможе вона самостійно спуститися з дев'ятого поверху на перший будівлі лікарні "Укрзалізниці", чи підтверджує вона, що витримає семигодинну поїздку в автозаку з Харкова у Київ; чи зможе вона самостійно зайти в залу судових засідань Печерського районного суду Києва; чи зможе самостійно повернутися назад", - розповів Власенко. Він зазначив, що, згідно з Кримінальним процесуальним кодексом, процедура етапування не передбачає права представників колонії записувати на відео розмову з ув'язненими і висувати їм будь-які вимоги.

Зі свого боку 19 лютого Генеральна прокуратура звинуватила Юлію Тимошенко у маніпуляції громадською думкою в питанні її доставки до суду. "Якщо людина дійсно хоче брати участь у слідчих діях, то вона це робить",- заявив заступник начальника управління з розслідування особливо важливих справ Генпрокуратури Олег Пушкар.

Раніше захисник екс-прем'єра Сергій Власенко повідомив, що Тимошенко вимагає забезпечити її доставку в Апеляційний суд Києва для участі в допиті екс-голови Донецької облдержадміністрації Володимира Щербаня - свідка у справі про вбивство народного депутата Євгена Щербаня. "Юлія Володимирівна написала на адресу Печерського районного суду міста Києва на ім'я судді Медушевської заяву: "Вимагаю забезпечити мою доставку до суду для участі в допиті свідка, незважаючи на свою важку хворобу. Вимагаю повідомити мені час прибуття конвою для перевезення мене в Апеляційний суд міста Києва, на засідання, яке відбудеться 19.02.2013 р. о 10 годині", - сказав Власенко.

Він нагадав, що Тимошенко не вперше вимагає забезпечити їй можливість особисто брати участь у допитах свідків в рамках досудового слідства у справі про вбивство Щербаня, проте жодного разу її вимоги не було задоволено.

Читайте також:

Тимошенко попросилася на суд у Київ, "незважаючи на важку хворобу"

Свідок у справі Щербаня стверджує, що Тимошенко заплатила за вбивство 3 млн доларів

Свідок у справі Щербаня розповів, кого повинні були вбити наступним

За матеріалами: Коммерсантъ-Украина
Теги
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.63
EUR 29.00
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...