Тимошенко було не вигідне вбивство Щербаня: розвалювалася вся схема щодо газу, - Турчинов

5 березня 2013 в 10:54

Екс-прем'єру не була вигідною смерть Євгена Щербаня, який керував реалізацією газу компанії ЄЕСУ через ІСД у Донецьку.

тимошенко и турчинов
Юлія Тимошенко та Олександр Турчинов

Голова політради Об'єднаної опозиції "Батьківщина" Олександр Турчинов впевнений, що екс-прем'єр Юлія Тимошенко не була зацікавлена в тому, щоб була зруйнована схема постачань газу, якою керував Євген Щербань. Тимошенко домовилася про спільну реалізацію газу ЄЕСУ через ІСД в Донецьку. Після вбивства Щербаня ця схема зруйнувалася. Тому їй у першу чергу невигідно було втратити такого партнера".

Політик також зазначив, що у свідченнях свідків у справі про вбивство Щербаня багато неточностей, а також всі в основному посилаються вже на померлих людей.

"Посилання у свідченнях так званих "свідків" ГПУ йдуть на померлих людей. "У керівників ГПУ версія події постійно змінюється. Вони говорять про те, що розрахунки проходили за безготівковим розрахунком. Потім, після зіставлення дат і виявлення, що перекази на Мільченка були здійснені через півроку після вбивства, а перекази грошей від Мільченка Кушніру взагалі не існує, "концепція" змінюється. Тоді з'являється версія про те, що частину грошей занесли готівкою. І так далі, і так далі",- сказав він.

Політик зазначив, що жодна розсудлива людина не буде оплачувати замовне вбивство за безготівковим розрахунком, а тим більше вдаючись до такої складної схеми, яку висунуло слідство. "Безготівковий розрахунок за вбивство - це абсурд. Можу це сказати, як екс-голова СБУ. Ну ніколи ніхто так не робив. Ніколи не було проблем з переведенням в готівку грошей в Україні",- сказав він.

"Якщо припустити, що за вбивство розраховувалися за безготівковим розрахунком, значить, за версією ГПУ, Матрос повинен був потім також за безготівковим розрахунком перерахувати гроші Кушніру. У графі "призначення платежу" написавши: "Від Юлі і Паші за Женю". Але таких платежів немає! Якщо Матрос потім просто зняв ці гроші і віддав Кушніру, виникає питання: навіщо їх треба було так складно, через Африку, передавати з Дніпропетровська назад у Київ для того, щоб потім перевести в готівку? Не можна було це зробити?" - зазначив він.

Раніше повідомлялося про те, що у січні Генеральна прокуратура вручила Юлії Тимошенко офіційне повідомлення про те, що її разом з Павлом Лазаренком підозрюють в організації умисного вбивства народного депутата Євгена Щербаня в 1996 році.

За версією слідства, Тимошенко і Лазаренко замовили вбивство Щербаня в угруповання кілерів через неможливість поділити ринок газу у Донецькій області. Сама Тимошенко заявила, що президент Віктор Янукович намагається списати на неї свої злочини, щоб не допустити до президентських виборів 2015 року.

Нагадаємо, Євген Щербань був розстріляний кілерами у Донецькому аеропорту 3 листопада 1996 року, коли зійшов з трапу літака. Разом з депутатом загинула його дружина. Руслан Щербань, який був разом з батьком, дивом залишився живий.

Слідством і судом було встановлено, що розстріл народного депутата організувало кримінальне угрупування Кушніра-Рябіна-Алієва.

Читайте також:

Щербань знав, що його розстріляють через Лазаренка, - свідок

Печерський суд закрив кримінальні справи проти ключового свідка у справі Щербаня

Кузьмін стверджує, що вбивці Щербаня шантажували Тимошенко і Лазаренка

Свідок у справі Щербаня стверджує, що Тимошенко заплатила за вбивство 3 млн доларів

Піскун: Без причин звинувачувати Тимошенко у вбивстві Щербаня ніхто не став би

За матеріалами: ЛІГАБізнесінформ
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.63
EUR 29.00
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...