Топ Новини

The Economist: Україна за Януковича залишила список демократичних держав

25 грудня 2011 в 11:14
Аналітичний підрозділ британського журналу The Economist в четвертий раз представив рейтинг демократії країн світу Democracy Index-2011.
ukrflag_ukraineflag.jpg
Aндрій Товстиженко, ZN.UA

Україна опустилася на 12 позицій і посіла 79 місце серед 167 держав, перейшовши з категорії «неповноцінних демократій» у сегмент «гібридних режимів» (при яких вибори проводяться під контролем влади, а цивільні свободи дотримуються частково).

“В Україні підірвано  демократичні здобутки Помаранчевої  революції, включаючи проведення  виборів, свободу ЗМІ і ставлення  до опозиції. Мало хто вірить  в те, що засудження колишнього  прем’єр-міністра Юлії Тимошенко  до семи років ув’язнення не  є прикладом грубого нехтування  юридичною системою заради політичної мети”, — сказано у звіті.

Водночас, Росію  визнали авторитарною державою. Вона опустилася зі 107 місця в 2010 році на 117 в 2011-му, потрапивши з категорії “гібридних  режимів” в “авторитарні”. Тепер  Росія межує з такими країнами, як Йорданія, Нігерія, Марокко, Ефіопія  і Кувейт, поступаючись навіть Мадагаскару.

Замикають список рейтингу Мьянма (Бірма), Узбекистан, Туркменістан, Чад і Північна Корея.

Рейтинг складається на основі п'яти параметрів: виборчий процес і плюралізм, функціонування уряду, активність населення в політичному процесі, політична культура та громадянські свободи.

Держави належать до одного з чотирьох режимів влади: «повна демократія», «збиткова демократія», «гібридний режим», «авторитарний режим».

«Повна демократія» відзначена у 25 країн. З колишніх соціалістичних держав у цьому списку присутня тільки Чехія.

Найвищі показники, за традицією, у скандинавських країн - Норвегії, Ісландії, Данії, Швеції, не відстають від них Нова Зеландія і Австралія.

Нагадаємо, в 2008 році Україна займала в рейтингу 53 місце, а 2006 році - 52 місце.

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.73
EUR 28.60
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...