Топ Новини

Ташкентський договір залишився без Ташкента

19 грудня 2012 в 16:15
За 20 років з Ташкентського договору вийшли три держави - ​​Азербайджан, Грузія та Узбекистан. Охочих приєднатися - немає, незважаючи на відсутність будь-яких умов.
13-4.jpg
vpk-news.ru

Ташкентський договір (1992 року) про колективну безпеку, пізніше перетворений в однойменну організацію (ОДКБ), сьогодні залишився без Узбекистану - країни, у столиці якої цей військово-політичний блок був утворений 20 років тому. Про це у своєму блозі пише народний депутат («Батьківщина»), колишній міністр оборони України Анатолій Гриценко.

Як зазначив депутат, за 20 років з Ташкентського договору вийшли три держави - Азербайджан, Грузія та Узбекистан (вдруге призупинив членство).

«Охочих приєднатися до ОДКБ - немає. Незважаючи на те, що для вступу не висувається будь-яких додаткових умов або критеріїв членства. Не треба для цього бути країною демократії, чесних виборів, справедливого правосуддя і високих стандартів життя», - зазначив Гриценко.

За цей же час інший військово-політичний блок, НАТО, розширюється постійно, приймає у свій склад нових членів з колишнього соцтабору, і черга на вступ поповнюється постійно. І це при тому, що умови і критерії вступу у НАТО з кожним роком стають жорсткішими, нагадав колишній міністр оборони України.

Військово-політичний блок ОДКБ був створений колишніми радянськими республіками на основі Договору колективної безпеки, підписаного на початку 1990-х років. Узбекистан підписав цей договір разом з Росією, Вірменією, Білоруссю, Казахстаном, Киргизстаном і Таджикистаном.

Читайте також:

Ташкент міняє союзників

ОДКБ: Повернення до пройденого

Узбекистан вийшов з Організації Договору про колективну безпеку

У НАТО немає консенсусу щодо формалізації відносин з ОДКэ

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.73
EUR 28.60
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...