Топ Новини

Свободівці запропонували саджати на 7 років за посягання на українську мову

25 березня 2013 в 16:36

Депутати Ірина Фаріон і Юрій Михальчишин запропонували кваліфікувати посягання на державну мову як замах на конституційний лад.

yazik.jpg
zakarpattya.net.ua
До Верховної Ради внесено законопроект №2601, що пропонує доповнити Кримінальний кодекс статтею "Дії, направлені проти державної мови". Авторами відповідної ініціативи виступили народні депутати від ВО "Свобода" Юрій Михальчишин та Ірина Фаріон.

Як вважають автори законопроекту, посягання на державну мову несе реальну загрозу національним інтересам України, тому такі дії слід кваліфікувати як замах на конституційний лад.

Під діями, направленими проти державної мови, свободівці передбачають умисні дії, здійснені з метою витіснення державної мови з інформаційного простору, звуження сфери її функціонування на території України, заборону або обмеження прав на вільне її використання, створення штучних умов для домінування іноземної мови у сфері комунікацій, інформаційних систем, інформаційної власності, у державних і комунальних дошкільних установах, загальноосвітніх закладах, середніх спеціальних і вищих навчальних закладах, публічну образу або приниження державної мови, які завдали істотної шкоди національним інтересам або несуть реальну загрозу національній безпеці України.

Такі дії депутати запропонували карати обмеженням волі на термін до 3 років або позбавленням волі на той самий термін.

- Фаріон представить новий проект мовного закону, що забороняє букви "Ы" та "Ё"

Ті ж дії, вчинені особою, яка є представником влади або органів місцевого самоврядування, або повторно, або організованою групою, або з використанням ЗМІ, Інтернету, кіно- і фото- продукції, публічної реклами, або поєднані з розпалюванням національної чи релігійної ворожнечі, або поєднані з насильством або погрозами, - планується карати обмеженням волі на термін від 3 до 5 років або позбавленням волі на той самий термін.

А дії, передбачені частинами першою або другою цієї статті, що спричинили тяжкі наслідки, мають каратися позбавленням волі на термін від 5 до 7 років, наполягають свободівці.

Як зазначають автори законопроекту, документ розроблений з метою нейтралізації загроз національній безпеці України в гуманітарній сфері, охорони конституційних прав громадян у сфері розвитку та застосування державної мови, захисту фундаментальних конституційних положень.

Читайте також:

Фаріон буде судитися з комуністом за відмову говорити українською

Ірина Фаріон запропонувала оподатковувати пісні російською мовою

Луганські регіонали, захищаючи "рідну мову", послали Фаріон три російські літери

За матеріалами: DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
4 коментаря
  • Петро 26 марта, 13:54 Комуністи сажали в тюрми за сепаратизм і інакомисліє і ці тепер туда ж... фанатизм він завжди фанатизм, хоч червоний, хоч жовтоблакитний, хочбілий в зелені яблука . Відповісти Цитувати Поскаржитись
  • Миколай 25 марта, 20:07 Прочитав два рази, але так і не зрозумів, що пан Русин хотів сказати. Відповісти Цитувати Поскаржитись
  • Віктор 25 марта, 19:45 Подібні закони давно діють у прибалтиці. Було б добре, якби і в нас прийняли. Але з теперішнім складом ВР без шансів. Відповісти Цитувати Поскаржитись
  • Русин 25 марта, 18:46 Не вірю, що проект стане законом. Попіаритись получиться, але не для цього народ голосував за "дуже українських" безнаціональних свободівців, які цураються свого русинства. Далекоглядність політика наперед вимірюється його глибиною погляду назад. Відповісти Цитувати Поскаржитись
Loading...
Реклама
USD 26.59
EUR 28.96
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...