Топ Новини

Свідок: Газові угоди Тимошенко принесли Україні збитки

28 липня 2011 в 16:37
У результаті підписання 19 січня 2009 року угоди на поставку російського газу державі в особі НАК "Нафтогаз Україна" було завдано збитків. Про це заявив у свідченнях в ході судового слухання щодо "газової справи" екс-прес-секретар і радник міністра палива та енергетики Юрія Бойко Костянтин Бородін.

К. Бородін, який проходить свідком у "газовій справі" стосовно  екс-прем'єр-міністра України Юлії Тимошенко, зазначив, що просить у його свідченнях замінити фразу "збитки" на "надмірні витрати". Він пояснив: внаслідок того, що ціна на газ в 2009 році виросла з $ 179,5 до $ 232,98 за 1 тис куб м, додаткові витрати НАК "Нафтогазу" в тому ж році склали 1 434 млн грн.

При цьому Ю. Тимошенко поставила К. Бородіну низку питань, за допомогою яких намагалася з'ясувати, яким чином він підраховував озвучені ним обсяги збитків.

Крім того, екс-прем'єр намагалася з'ясувати, чи вважає він, що будь-яке щорічне підвищення цін на газ завдають збитку державі. К. Бородін відповів, що, на його думку, збитки наносяться тоді, коли підвищується ціна на газ для України, але не підвищується ставка транзиту газу через її територію.

К. Бородін був одним з членів комісії, яка провела перевірку з окремих питань фінансово-господарської діяльності НАК "Нафтогаз Україна" з 1 січня 2008 року по 31 грудня 2010 року. Результати цієї перевірки знаходяться в матеріалах кримінальної справи.

Інший свідок - колишній керівник управління документального забезпечення секретаріату Кабінету міністрів Василь Павлюк - під час допиту засвідчив, що велика гербова печатка, яка стоїть на директивах Ю. Тимошенко, використовується для затвердження підписів керівників Кабінету міністрів - прем'єр-міністра, першого віце-прем'єра, віце -прем'єрів.

За його словами, ця печатка потрібна для того, щоб засвідчити підпис зазначених посадових осіб.

В. Павлюк також повідомив, що на документах, у яких містяться рішення, прийняті членами уряду колегіально, ставиться інший друк з позначкою "Затверджено Кабінетом міністрів України".

За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...