Свідчення Пукача могли зіграти ключову роль у справі Чорновола

Поділитися
© Андрій Товстиженко, DT.UA
На думку сина лідера НРУ Тараса Чорновола, слідство робило все, щоб допити ключового свідка не відбулися. Свідчення Пукача могли б стати ключовими в розслідуванні вбивства лідера Народного Руху В'ячеслава Чорновола, однак прокуратура провела поверхневе розслідування, щоб не зруйнувати основну версію смерті політика.

Син Героя України, лідера Народного Руху В'ячеслава Чорновола Тарас Чорновіл засмучений тим, що у справі про загибель його батька не були допитані ключові свідки, про це він сказав в ефірі 5 каналу.

«Пукач і багато інших людей повинні були б свідчити у справі В'ячеслава Чорновола. Я звертався з цього приводу до генерального прокурора, але прокуратура провела поверхневі слідчі дії, заявивши, що нічого немає. Інакше б зруйнувалася основна версія - звичайна аварія», - розповів Чорновіл.

«Якщо допитувати Пукача, то слід було б давати відповіді, чому було таке стеження, чому КамАЗ виїхав з Дніпропетровської області саме в той момент, коли можна було точно це знати... Служба розвідки міліції - саме Пукач - міг дати вказівку, що Чорновіл буде точно їхати на Київ...», - сказав він.

На переконання сина лідера НРУ, «роль Пукача, як і багатьох інших свідків, яких не допитали, мала бути ключовою, щоб дати відповіді». «Але слідство робило все, щоб їхні допити не відбулися», - поскаржився Чорновіл.

За словами сина Героя України, на той час президент України Леонід Кучма не давав прямих вказівок вбити Чорновола, таке рішення, як припускає Чорновіл, могло бути ухвалене у структурі, що неформально впливала на керівників силових відомств.

«Він (Кучма) ніколи не говорив ні стосовно Гонгадзе, ні щодо когось іще: «вбити», він говорив: «зробіть, щоб він мені не заважав, далі справа ваша». Наскільки мені відомо, рішення про те, щоб переходити від політичного до фізичного знищення було прийняте, найімовірніше, в так званому фонді «соціальний захист», оскільки цей фонд керував діяльністю силовиків. Саме в рамках цього фонду, цього по суті неформального штабу Кучми, було прийнято рішення про вбивство», - висловив думку Чорновіл.

Нагадаємо,
В'ячеслав Чорновіл загинув 25 березня 1999 року за нез'ясованих обставин в автокатастрофі на шосе під Борисполем. Трагедія сталася на 5-му кілометрі автотраси Бориспіль-Золотоноша. Автомобіль В.Чорновола врізався в «КамАЗ» із причепом, який розвертався посеред шосе. В.Чорновіл і його водій Євген Павлов загинули на місці, прес-секретар Дмитра Понамарчука було госпіталізовано з важкими травмами. Пізніше внаслідок серцевого нападу помер один з трьох пасажирів «КамАЗу». Соратники Чорновола та його син Тарас Чорновіл вважають його загибель політичним убивством.

Вночі 2 червня 2011 року представники Генпрокуратури таємно від родичів і без їхньої згоди провели ексгумацію тіла екс-лідера Народного Руху України В'ячеслава Чорновола. Тарас Чорновіл, син дисидента, заявив тоді, що генпрокурор не виконав обіцянку попередити його про те, коли буде проходити ексгумація. !zn

Читайте також:

Чорновіл знав про замах за місяць до смерті, - Удовенко

Чорновіл хоче, щоб у справі про вбивство його батька допитали Кучму

Чорновіл підозрює Пукача у причетності до загибелі свого батька

Чорновіл: У слідства є факти, що батько був убитий


Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі