Топ Новини

Судити Тимошенко щодо ЄЕСУ повинні за старим Кримінально-процесуального кодексом, - Власенко

11 квітня 2012 в 09:49
Суд над Юлією Тимошенко у справі ЄЕСУ має проводитися за старим КПК, тому що слідство велося до прийняття нового кодексу, вважає Сергій Власенко. На його думку, новий кодекс "проштовхується" для того, щоб "завершити формування в Україні поліцейської держави, в якій жодна людина не зможе захистити свої права".
tymoshenko.jpg
gazetavv.com

Суд над екс-прем'єр-міністром Юлією Тимошенко в рамках кримінальної справи щодо діяльності корпорації «Єдині енергетичні системи України» повинен проходити за старим Кримінально-процесуальним кодексом. Про це заявив захисник Тимошенко, народний депутат України Сергій Власенко.

Він підкреслив, що новий КПК ще не прийнято: «Навіть якщо б його було прийнято, він не набув чинності. Наскільки я пам'ятаю Перехідні положення цього кодексу, там зазначено таким чином, що все слідство, яке велося до прийняття кодексу, воно продовжує проходити за кодексом 60-го року. Все, що передали до суду за кодексом 60-го року, має розглядатися за кодексом 60-го року. У цій справі для Юлії Володимирівни я загроз не бачу», - сказав Власенко.

На його думку, багато положень нового КПК є менш демократичними, ніж ті, які діють зараз. «Цей кодекс, який зараз проштовхують, він у багатьох питаннях значно більш недемократичний, ніж кодекс 60-го року. Для мене абсолютно очевидно, що цей кодекс проштовхується для того, щоб завершити формування в Україні поліцейської держави, в якій жодна людина не зможе належним чином захистити свої права», - зазначив Власенко.

Зокрема, він зазначив передбачену у проекті нового КПК можливість обмеження кола осіб, які можуть бути захисниками, відсутність окремого розділу, який нормує права захисника, дозвіл на відеофіксацію зустрічі захисника з підзахисним і можливість проведення досудового слідства без винесення постанови про порушення кримінальної справи.

«Про що говорити, якщо в цьому кодексі дозволено фіксувати на відео зустрічі захисника з підзахисним, якщо вони проходять, скажімо, у слідчому ізоляторі. Це не дозволено у жодній країні світу, бо це основоположний принцип - принцип конфіденційності у взаємовідносинах. При цьому в нормі кодексу єзуїтськи написано, що не можна робити аудіозапис того, про що говорять захисник і підзахисний. Мої колеги-юристи з демократичних країн почали всі посміхатися і говорити, що у нас дуже подорожчають перекладачі, які за рухами губ перекладають. Я вже не кажу про такі речі, як можливість проведення досудового слідства без винесення постанови про порушення кримінальної справи. Людина може навіть не знати, що стосовно неї порушено кримінальну справу, що стосовно неї ведуться якісь слідчі дії, і це все буде доказом у судах. Це остаточна крапка у формуванні в Україні поліцейської держави», - сказав Власенко.

Нагадаємо, парламентська більшість позбавила Тимошенко таких захисників, як Власенко та Андрій Кожем'якін, які є фахівцями у сфері права, проте не є чинними адвокатами. Тепер вони не мають права суміщати адвокатську діяльність зі статусом народного депутата.

Читайте також:

Власенко не зможе бути захисником Тимошенко після прийняття нового кримінально-процесуального кодексу

Кримінально-процесуальний кодекс буде «фіговим листком», якщо не звільнити Пшонку і Кузьміна, — БЮТ

Франція побоюється порушень прав на захист на процесі в справі ЄЕСУ

Слухання у справі ЄЕСУ призначено на 19 квітня

За матеріалами: УНІАН
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.73
EUR 28.60
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...