Судан відбив у Південного Судану нафтоносний район Хегліг: у боях загинули більше тисячі людей

23 квітня 2012 в 12:03
Нинішній військовий конфлікт став першим після того, як Південний Судан отримав незалежність.
400045.JPEG
itar-tass.com

В результаті боїв на кордоні Південного Судану і Судану загинули 1,2 тисячі південносуданських військових і не менше 230 військовослужбовців Судану, повідомляють західні ЗМІ. Причиною військового конфлікту став за нафтоносний район Хегліг.

Південносуданська армія зайняла цей багатий на нафту регіон 10 квітня, після чого парламент Судану визнав сусідню державу ворожою і направив проти неї війська.

22 квітня Південний Судан оголосив про повне виведення військ з нафтоносного району Хегліг на території сусіднього Судану. Стверджується, що це було зроблено для того, щоб не допустити нової війни у регіоні.

При цьому військові стверджують, що суданська армія переслідувала їх вже на території Південного Судану, атакуючи солдат з повітря.

Президент Судану Омар Башир 23 квітня прибув до нафтоносного району. "Ми перемогли їх", - сказав він, порівнявши владу Південного Судану зі шкідливою комахою, яку необхідно знищити.

Північ і південь Судану були охоплені кровопролитною громадянською війною у 1983-2005 роках. Вона завершилася угодою про розділ країни і створення незалежного Південного Судану (отримав статус держави у 2011 році), населеного переважно християнами (на відміну від мусульманського Судану).

Нинішній військовий конфлікт став першим після того, як Південний Судан отримав незалежність.

Читайте також:

У Судані бойовики захопили півсотні миротворців ООН

У Південному Судані утримують під вартою українців-нафтовидобувачів

Україна визнала Південний Судан, — указ Януковича

У Судані призначено новий уряд

За матеріалами: Би-би-си , , ,
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...