Суд відхилив вимогу про включення Тимошенко і Луценка у виборчі бюлетені

3 вересня 2012 в 13:49
Колегія суддів Київського апеляційного адміністративного суду вважає, що ЦВК діяла виключно в межах даних йому повноважень і у спосіб, передбачений Конституцією.
pravosudie.jpg
dfact.net

Київський апеляційний адміністративний суд відхилив позов об'єднаної опозиції "Батьківщина" з вимогою внести засуджених екс-прем'єра Юлію Тимошенко і екс-главу МВС Юрія Луценка у виборчий бюлетень.

"У задоволенні позову ... відмовити", - сказала головуюча суддя.

Суд мотивував своє рішення тим, що Центральна виборча комісія діяла в межах наданих їй повноважень і відповідно до закону.

ЦВК України минулого тижня затвердив текст і форму виборчого бюлетеня для голосування за партійні списки. Згідно з рішенням у виборчому бюлетені будуть вказані прізвища та імена перших п'яти кандидатів у депутати, висунутих на партійних з'їздах.

Об'єднана опозиція подала до суду позов, вимагаючи зобов'язати ЦВК внести зміни до постанови про форму та зміст виборчого бюлетеня в частині, яка стосується безпосередньо неї. Об'єднану опозицію не влаштовує, що в її виборчому списку у бюлетені відсутні Тимошенко і Луценко, які, за рішенням з'їзду, увійшли в першу п'ятірку виборчого списку.

На думку представників об'єднаної опозиції, невключення цих імен у виборчий бюлетень є протиправним і спотворює інформацію про список опозиції.

Зі свого боку представники ЦВК заявили, що комісія діяла цілком законно, і просили залишити позов об'єднаної опозиції без задоволення.

Після оголошення рішення апеляційного адмінсуду щодо невключення Тимошенко і Луценка у виборчі бюлетені, об'єднана опозиція вирішила опротестувати його у Вищому адміністративному суді України.

Раніше ЦВК відмовила Тимошенко і Луценку в реєстрації кандидатами в народні депутати через непогашену судимість.

Читайте також:

Об'єднана опозиція буде відстоювати право Тимошенко і Луценка на депутатство в міжнародних судах

Тимошенко не виключає, що парламентські вибори закінчаться новою революцією

Тимошенко вимагає для себе конфіденційності

Депутатам уріжуть передвиборчу агітацію з парламентської трибуни

За матеріалами: Інтерфакс-Україна , ,
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...