Топ Новини

Суд розпочався без Тимошенко: від відеоконференції екс-прем'єр відмовилася

31 липня 2012 в 07:37
Держобвинувач у справі заявив клопотання про участь екс-прем'єра в судових засіданнях в режимі відеоконференції. На це адвокат Власенко зачитав заяву Тимошенко про відмову брати участь у засіданні подібним чином.
timoshenko.jpg
ZN.UA

Київський районний суд Харкова продовжив слухання кримінальної справи стосовно екс-прем'єра Юлії Тимошенко щодо діяльності корпорації ЄЕСУ.

О 10:00 головуючий суддя Костянтин Садовський оголосив про початок судового засідання. У залі судових засідань присутні захисники Тимошенко Сергій Власенко, Олександр Плахотнюк, Андрій Кожем'якін, а також група народних депутатів України від «БЮТ-Батьківщина» і представники дипломатичного корпусу Польщі. Тимошенко в залу судових засідань не доставлена, її захисник Євгенія Тимошенко також відсутня.

Держобвинувач у справі заявив клопотання про участь екс-прем'єра у судових засіданнях в режимі відеоконференції. "Просимо суд запропонувати підсудній Тимошенко письмово висловити свою думку про її участь в суді шляхом відеоконференції", - сказав держобвинувач. За його словами, участь в режимі відеоконференції передбачено законодавством України і не суперечить міжнародно-правовим нормам.

На це адвокат Власенко зачитав заяву Тимошенко про відмову брати участь в судовому засіданні в режимі відеоконференції.

"Заявляю про незгоду на проведення відеоконференції за моєю участю", - процитував Власенко заяву екс-прем'єра на ім'я судді Костянтина Садовського.

Біля суду зібралися близько 2,5 тис. прихильників і противників Тимошенко

В заяві також зазначається, що ст. 185-3 Кримінально-процесуального кодексу передбачає проведення відеоконференції для здійснення окремих процесуальних дій, а не як форму участі в судовому засіданні.

Проведення відеоконференції за словами Тимошенко позбавляє її можливості конфіденційного спілкування з захисниками під час судового засідання.

У заяві наголошується, що в разі, якщо суд прийме рішення про участь Тимошенко в процесі в режимі відеоконференції без її згоди, вона буде розглядати це як порушення її права на захист, передбаченого як українським так і міжнародним законодавством, а також як доказом упередженості суду.

Виступ Власенка прихильники Тимошенко, присутні в залі, неодноразово переривали оплесками та криками "Браво".

Головуючий суддя Садовський змушений закликати зал до тиші.

Тимошенко пообіцяла опір у випадку примусової доставки до суду

Як відомо, Київський райсуд Харкова розглядає справу проти Тимошенко щодо діяльності корпорації ЄЕСУ. В обвинувальному висновку говориться, що компанія завдала державі збитків в розмірі понад 30 млн грн, а особисто Тимошенко не сплатила понад 681 тисячі гривень податків.

Як відомо, Київський районний суд Харкова 31 липня продовжить розглядати другу кримінальну справу проти Тимошенко щодо діяльності корпорації ЄЕСУ. В обвинувальному висновку йдеться, що компанія завдала державі збитків в розмірі понад 30 млн грн, а особисто Тимошенко не сплатила понад 681 тисячу гривень податків. Початок засідання заплановано на 10:00.

25 червня суд постановив призначити Тимошенко проведення судмедекспертизи стану її здоров'я, яка повинна визначити, чи здатна вона сприймати інформацію та відповідати на питання суду і сторін процесу, а також чи має обвинувачена медичні протипоказання до участі в судових засіданнях.

Оприлюднені 20 липня результати судмедекспертизи стану здоров'я Тимошенко свідчать, що екс-прем'єр «може бути присутньою на заходах за межами лікарні, що вимагають сприйняття усної та письмової інформації».

У той же час, на засіданні 23 липня Тимошенко знову не була присутня. Суд постановив неможливим розглядати справу за відсутності екс-прем'єра і переніс засідання на 31 липня. Суд також постановив залучити до матеріалів справи висновки судмедекспертизи про стан здоров'я Тимошенко.

Раніше в пенітенціарній службі повідомляли, що якщо Тимошенко знову відмовиться їхати в суд добровільно, вони обіцяють «мирне і без бійки» рішення проблеми. Сама ж Тимошенко вже заявила, що буде чинити фізичний опір, якщо її спробують доставити 31 липня до суду силою.

30 липня німецькі лікарі, які лікують Тимошенко, попросили керівництво України забезпечити екс-прем'єру вісім тижнів спокою, щоб успішно завершити лікування. «Ми сподіваємося, що буде прийнято все-таки це досить розумне рішення, і ми намагаємося зараз знайти порозуміння з боку політиків, з боку судів тощо», — сказав глава клініки «Шаріте» Карл Макс Айнхойпль після спілкування з главою МОЗ України Раїсою Богатирьовою.

Читайте також:

Біля суду зібралися близько 2,5 тис. прихильників і противників Тимошенко

Cуд продовжить розглядати другу справу проти Тимошенко

Тимошенко пообіцяла опір у випадку примусової доставки до суду

Тимошенко привезуть у вівторок на суд «мирно і без бійки»

 

За матеріалами: Інтерфакс-Україна , УНІАН ,
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.59
EUR 28.96
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...